Saracoglu Kanı Temizleyen Bitki ve Baharatlar Nelerdir?

0
22257

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizlere kanımızı toksinlerden ve yabancı maddelerden doğal olarak tüketeceğimiz bitki ve baharatları tüketerek kanımızı nasıl arındırabileceğimizden bahsedeceğim.

Vücudumuzda hiç şüphesiz en önemli görevi kalpten sonra kan yapmaktadır. Kanın işlevinin yerine getirmemesi demek hayati fonksiyonların tamamen durması ve ölüm demektir. Yetişkin bir insanda ortalama 5-6 litre kan bulunmaktadır.

Kanın görevleri:

  • Kalbin pompaladığı kan vücudumuzun her yerine düzenli bir şekilde taşımaktadır. Kan vücuttaki görevi taşıyıcı olmasıdır. Oksijeni akciğerlerden dokulara taşımaktadır. Karbondioksiti de vücuttan solunum yoluyla dışarı atılmasını sağlar.
  • Hücreler için gerekli olan besin maddelerini dokulara taşır.
  • Organlar arasındaki iletişimi sağlar.
  • Vücutta bulunan yabancı maddeleri, mikroorganizma ve toksinlerin atılması sağlar.
  • Vücut sıcaklığını stabil bir şekilde olmasını sağlar.
  • Gerektiğinde pıhtılaşma yaparak vücutta olabilecek kan kayıpların oluşmasını önler.

Kanı Temizleyen Bitki ve Baharatlar:

1-Sarımsak:

Kanı temizleyen bitkilerden ilki sarımsaktır. Sarımsak, vücuttaki kötü kolesterol seviyesini düşürür. Yüksek kolesterol ve düşük kan basıncının olmasını engeller. Bağırsaklardaki mikroorganizma ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

2-Karahindiba:

Yaz aylarının gelmesiyle beraber hemen hemen her yerde görebileceğimiz karahindiba, adının tersi sarı yapraklı bir çiçektir. Sindirim sistemine faydası olan karahindiba, yüksek miktarda antioksidan içererek vücuttan taksin atılmasına yardımcı olur. Yapraklarını kaynatarak tüketebileceğiniz karahindibayı günlük 3 bardağa kadar tüketebilirsiniz.

3-Zerdeçal:

Özellikle karaciğer ve böbreklere iyi gelen fesleğen, vücutta toksin oluşumunu engeller. Böylece vücut sindirim sorunlarını ve enfeksiyonlarını uzak tutar.

5-Kişniş:

Kanda cıva oluşumu ve artışı sıklıkla yaşanılan sorunlardan biridir. Kişniş bu cıvanın ve diğer oluşabilecek olan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

6-Isırgan otu:

Rahim kanamalarına çok iyi gelen ısırgan otu, kan akıntılarını durdurma özelliği vardır. Kan temizliğinde çok iyi olan ısırgan otunu ülkemizde de rahatlıkla bulunabiliyor.

8- Kiraz:

Kanı sulandırıcı ve temizleyici etkisiyle bilinen kiraz, karaciğer ve böbreklerdeki zararlı maddelerin oluşumunu ve dışarı atılmasına yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock