Kalp Krizi ve Kalp Sorunlarının Belirtileri Nelerdir?

0
147091

Kalp krizi ve kalp rahatsızlıklarının belli başlı belirtileri yer almaktadır. Bu belirtiler sayesinde önceden önlem alarak ciddi sorunlar oluşmadan sorunu yok edebiliriz. Bu yüzden belirtiler çok önemlidir. Bu yazımızda kalbin bazı aksaklıklar sebebi ile düzgün çalışmamasının belirtilerine yer vereceğiz. Kalp krizi erken belirtilerini iyi okuyup dikkat etmenizi öneriyoruz.

1: El ve Kollarda Kronik Ağrılar

Kalp sorunlarının en etkin belirtileri başında el ve kollarda ağrılar meydana gelmesidir. Kan pompalanması esnasında kan hızlı bir şekilde kollara geçer. Ancak bir sorun, damar tıkanıklığı varsa kan yeterli pompalanamaz ve bu da ağrılara sebep olabilir.

2: Öksürme

3: Mide Sorunları

Genel olarak mide soruları, iştahsızlık gibi etkenler pek çok farklı sebebe dayanabilir. Ancak vücudunuzun genel olarak bir sağlık sorunu yoksa bunun sebebi kalp de olabilir. Kalp hastalıkları veya kalp sorunları mide bulantısı, iştahsızlığa sebep olabilir.

4: Stres

5: Baygınlık veya Baş Dönmesi

Kronik bir şekilde baş dönmesi veya bayılma gibi durumlar yaşıyorsanız yine bir kalp sorunundan şüphe edilebilir.

6: Uyuşukluk

El, kol veya bacaklarda uyuşukluk durumu yine kalp sorununa hedef gösterebilir. Kalbin iyi pompalamaması veya yeterli gelmemesi ile kan akışı hızlı olmaz veya yeterli olmaz. Bunun sebebinde ise uyuşmalar gözükebilir. Bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Sevgili takipçilerimiz. Bu belirtiler kalp sorunlarını işaret edeceği gibi başka sorunları da gösterebilir. Aynı şekilde hiç bir sorunu da işaret etmeyebilir. Kalp krizi geçiren insanların % 90 ı kalbinde sorun olduğundan habersizdir. Bu yüzden belirtileri yorumlayıp erkenden önlem alarak bu riski en aza indirmek amacımızdır. Sizlerde yukarıdaki maddelerin birini veya bir kaçını yaşıyorsanız hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock