Kalbiniz çok hızlı atmaya başlarsa yapmanız gerekenler

0
901

REKLAM

REKLAM
X

Normal bir kalp atım hızının dakikada 60 ve 100 atım arasında olduğuna inanılmaktadır . Ancak bazı uzmanlar ideal dinlenme kalp atış hızının 50-70 atış olduğunu düşünmeye eğilimlidirler. Taşikardi provoke edebilecek nedenler tehlikeli olabilir (kalp hastalığı, anemi) veya sadece yaşadığımız koşullara (stres, ateş, antrenman) tepkimizi temsil ederler.

Kalbinizin daha hızlı çalıştığını fark ederseniz, ilk yapmanız gereken bir doktora danışmaktır.

Valsalva manevrasını gerçekleştirin. Valsalva manevrası bizim kalp hızında birkaç hızlı değişimlere yol açan bir nefes tekniğidir. Nasıl yapılır: Burnunu bir elin parmaklarıyla kapalı tut; Ağzını kapat’ Bir balonu şişiriyormuş gibi nefes verin; Aşağıya doğru, bağırsak hareketi yapıyormuşsunuz gibi; Bu tekniği yaklaşık 10-15 saniye yapın.

Anksiyete düzeyini % 65 oranında azalttığı kanıtlanmış bir şarkı var . Marconi Birliği , bu kompozisyonu İngiltere’nin önde gelen ses terapisti Lyz Cooper ve British Academy of Sound Therapy’nin kurucusu olan sıkı işbirliği ile yarattı. Bas, ritim ve armoniyi bir araya getiren bu müzik, kalp atışlarınızı ve kan basıncınızı düşürmeye ve kortizol seviyenizi düşürmeye yardımcı olur.

Soğuk su kullanın. Bu yöntem , her şeyden önce, kalp hızını kontrol etmeye yardımcı olan vagus siniri uyardığı için etkilidir. Kalp atışlarınızın hızlı olduğunu düşünüyorsanız yüzünüze soğuk su püskürtün. Yüzünüzü bir lavaboda veya soğuk suyla dolu büyük bir kabın içine de daldırın. Yüzünü olabildiğince uzun süre su altında tut.

Yere yatın. Bu teknik , yukarıda açıklanan Valsalva manevrasına yakındır. 2 adımdan oluşur: Mide kaslarınızı ve anal sfinkterinizi sıkın; Bağırsak hareketi geçiriyormuş gibi yere yat.

Karotis sinüs masajı yapın. Karotis sinüs masajı ayrıca bir yarış kalbi ile yardımcı olur. Bu atardamar, vagal sinirin yanındaki boğazımızdan aşağı iner. Bu arterin parmak uçlarıyla hassas bir şekilde masajı komşu sinirleri uyaracak ve kalp atış hızınızı azaltacaktır.

Buzlu su içirin. Bu araştırmaya göre , kalp atışınızı azaltmanın basit bir yolu var. Tek yapmanız gereken buzlu su içmek. Bir kişi buzlu su içtiğinde, vagus siniri uyarır. Bu da kalbi doğal bir refleks olarak yavaşlatır.

Derin nefes al. Bu sitenin yazarı yarış kalp hızı uzun bir geçmişi vardır. Öfkeli bir gergedan veya aç çita tarafından kovalanırken hayatı için koşuyormuş gibi hissettiğini kabul eder. Bu rahatsız edici oldu ve o olurken hasta hissettim. Böylece bu problemi yönetmek için kendi çözümünü oluşturdu.

Nefes. Nefesini tut ve 5’e kadar, ya da olabildiğince uzun süre. Yavaşça soluyun ve tekrar nefes verin. İşlemi tekrarlayın. Yazar, tıbbi eğitimi olmadığını uyardı, ancak bu teknik işe yaradı ve diğer kullanıcılar bunu onayladı. Eğer bilinmeyen bir kişinin tavsiyelerini takip etmek istemiyorsanız, yoga nefeslerine bakarak çok sayıda nefes egzersizleri bulabilirsiniz.

İlaç alınız. Hepimiz biliyoruz ki her organizma tedaviye farklı şekillerde cevap veriyor. Yukarıdaki listeden hiçbir şey yardımcı olmazsa ve bir doktora danışmışsanız, ilacı almayı düşünün. Günümüzde, bu konuda size yardımcı olabilecek birçok farklı ilaç var.

Uzun vadeli yöntemler nelerdir? Bu makalede , kalp atış hızınızı normal seviyelere düşürmenin aşağıdaki yolları önerilmektedir: Daha fazla egzersiz yapın: günlük fiziksel aktivite dinlenme kalp atışlarınızı yavaşlatır.

Stresi azaltın: yoga yapmak, günlük solunum teknikleri ve meditasyon, bir yarış kalbi ile başa çıkmanıza yardımcı olacak mükemmel bir yöntemdir.

Tütün ürünlerinden kaçının: sigara içenler daha yüksek dinlenme kalp hızlarına sahiptir. Bırakırsanız, oranınız normale dönmelidir. Kilo verin (gerekirse): obez insanlar ortalama kalp hızlarında önemli bir artışa sahiptir.

Kilo vermek bu problemi çözmek için ilk adımdır. Kalp atış hızınızı düşürmeye yardımcı olabilecek başka ipuçları biliyor musunuz? Aşağıda önerilerinizi ekleyin ve bu makaleyi bu sorunu yaşayan kişilerle paylaşın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz