Kafeler Açıldı Düğünler Başlayacak

0
502

Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sona erdi . Başkan Erdoğan, Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’nin gözü kulağı Kabine Toplantısı kararları ve sonuçlarına çevrilirken, 1 Haziran’dan itibaren başlayacak olan normalleşme kararları açıklandı. Başkan Erdoğan, hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere düğünler, kafeler, restoranlar ve alınan birçok yeni kararı kamuoyu ile paylaştı .

REKLAM

Son dakika haberleri: Türkiye’de, artan koronavirüs vakalarını kontrol altına almak amacıyla 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma uygulandı. Tam kapanma tedbirleri ile birlikte vaka sayısı 7 binin altına geriledi, 17 Mayıs’tan itibaren kademeli normalleşme sürecine girildi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, kademeli normalleşmenin ardından nasıl bir yol haritası izleneceğini belirlemek için saat 16.00’da toplandı. Kabine Toplantısı’nda, lokanta ve kafelerin masa sınırlamasıyla açılması ve sokağa çıkma kısıtlaması gibi birçok konu ele alındı.

REKLAM
X

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Erdoğan, kritik toplantı sonrası tüm Türkiye’nin merakla beklediği kararları açıkladı.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Salgın tedbirleri sebebiyle bu yıl maçlar seyircisiz oynandı. İnşallah önümüzdeki sezon tribünleri doldurmayı ümit ediyoruz. Basketbolda Euroleague şampiyonluğunu kazanan Anadolu Efes’i tebrik ediyoruz. Ergin Ataman’ın bu başarıyı şehitlere armağan etmesini de şahsım ve milletim adına çok önemli görüyorum. Ayşe Begüm Onbaşı kızımı da arayarak tebrik ettim. Başarılarının devamını diledim. Pek çok farklı branşta ülkemizin bayrağını göndere çektiren tüm sporcuları şahsım ve milletim adıma tebrik ediyorum.

Pek çok yerde hala inşaatları süren hızlı tren hatlarımızda devreye girdiğinde, Türkiye ulaşımda çığır açacaktır. Deniz yolu taşımacılığında da dev projelşeri ülkemize kazandırmaya devam ediyor. Bu hafta sonu Filyos Limanı’nı açarak bu alanda da çığır açacağız. Ulaşım meselesini kökten çözmüş bulunuyrouz. Büyük ve güçlü Türkiye yolunda attığımız bu adımların hayırlı olmasını temenni ediyorum.

ALINAN YENİ KARARLAR

– Sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi 22.00-05.00 atrasında uygulanacak. Bu sınırlama hafta sonu ise cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında uygulanacak.

– Temmuz ayında bu kısıtlama sayıları vaka ve vefat sayıları ve aşılamaya göre yeniden belirlenecek.

– Restoran, lokanta gibi yerler sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında belirlenen kurallara göre; gece 24.00’e kadar paket servisi olacak. Pazar günü ise sadece paket servis.

– Kahvehane, kafe, çay bahçesi, lunapark gibi işletlemelrr, sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında pazar günü hariç çalışabilecektir.

– DÜğün törenleri belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayacak.

– 2021-2022 akademik takvimi 13 Eylül’de başlayacak. Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz