Kadınsal Hastalıklar İçin Güçlü Doğal Antibiyotik Hazırlanışı

0
25015

Merhaba sevgili okurlarımız. Ağrı vücudumuzda zaman zaman çeşitli nedenlerden kaynaklanarak baş gösterir. İster baş ağrısı ister ileri derecede bir hastalık olsun başvurduğumuz ilk yöntem ağrı kesici veya antibiyotik almaktır. Yazımızda ise doğal antibiyotik tarifine yer vereceğiz.

REKLAM

Antibiyotik kullanımı ülkemizde çok fazla arttığından doğru kullanımı için kamu spotları düzenlenmektedir. Sebebi ise; en ufak bir ağrı şikayetinde dahi antibiyotik alındığından vücudun antibiyotiğe karşı direncinin kırılmasıdır. Antibiyotik kullanırken çoğu zaman bilinçli bir şekilde kullanılmıyor. Ağrı çekme direncimizi antibiyotik kullanarak düşürmekteyiz.

REKLAM
X

Antibiyotik kullanırken yan etkileri ve direncimizi kırdığımızın farkına varamıyoruz. Ancak dikkatli ve kontrollü kullanılmadığı zaman hayati derecede risk taşıyabilmektedir. Hasta olduğumuzda antibiyotik kullanmamıza rağmen iyileşme sürecimiz uzamasının sebebi de tamamen daha önceleri bilinçsizce kullandığımız vücudumuzun direnç kazandığı antibiyotiklerdir.

Antibiyotik günümüzde sık sık kullanıldığı için ve çeşitli ya etkilere sebep olduğundan dolayı , antibiyotik kullanımı kontrol altına alabilmek ve kullanımını azaltabilmek adına doktor reçetesi olarak verilmektedir.

Antibiyotik kullanımı yan etkileri; baş dönmesi, baş ağrısı, kusma,karın ağrısı, iştahsızlık, mide bulantısı ve allerjik durumlardır. Bazı antibiyotik içinde penisilin ve sefalosporin  alerjisi bulunan kişiler bulunur buda farkında olmadan kullanımı sonucunda büyük sorunlara yol açar. Evinizde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz Saracoglu antibiyotik için gerekli malzemeler:

Saracoglu’ndan Kadınsal Hastalıklar İçin Güçlü Antibiyotik Hazırlanışı:

Malzemeler:

  • 300 gr maydanoz sapı
  • 300 gr limon kabuğu
  • 300 gr bal
  • 1 su bardağı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Maydanoz kökünü küçük parçalara ayırın. Daha sonra tüm malzemeleri blenderin içine koyun ve macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Bulamaç kıvamına gelen karışımı ayrı bir kaba alıp buzdolabına koyun. Sabahları uyandığınızda 1 yemek kaşığı tüketin.

Bu karışım vajinal akıntılara, idrar yolu enfeksiyonlarına, bel ve sırt ağrılarına, böbrek taşı düşürmeye, mikrop ve virüslerden vücudunuzun arınmasını sağlar. Ayrıca herhangi bir yan etkisi yoktur.

Karışımı hazırlamadan önce maydanoz kökünü ve limonu sirkeli suda iyice temizlenmesine özen gösterin.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz