Kadınların Kesinlikle Tüketmesi Gereken Besinler

0
44726

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugünkü yazımızda sizlere kadınların mutlaka tüketmesi gereken besinlerden bahsedeceğiz.

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı besinler tüketmeliyiz. Özellikle kadınların sağlıklı besinleri tüketmeleri, genç ve güzel görünmeleri için oldukça önemlidir. Kadınların ideal kiloda olmaları ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için bahsedeceğimiz besinlerden mutlaka tüketmelidirler.

Sağlığınızı öncelikle ilaçlardan değil de doğal besinlerden almaya her zaman gayret gösterin. Fazla kilodan kesinlikle kaçının. Fazla kilo erken yaşlanmanın en belirgin sebeplerindendir.

İşte kadınların mutlaka tüketmesi gereken o muhteşem besinler:

Yaban mersinine rengini veren antioksidan bileşikleri yani antosiyanidinler, çeşitli ve köklü araştırmalarda diyabet, kalp hastalıkları risklerini azalttığı görülmüştür. Kan şekerini düzeltmekte çok etkili olduğu gibi idrar yollarını da temizler. Yaban mersini tüketmek oldukça sağlıklı bir eylem olacaktır.

Brokoli

Brokoli çoğu bireyin yemekten hiç hoşlanmadığı ama tüketildiği taktirde bir çok derde deva olan muhteşem bir besindir. Brokoli yapılan araştırmalara göre kanseri önleyecek besinler içerdiği tespit edilmiştir. Kanser hastalığından da en belirgin meme kanserinin yayılmasını yavaşlattığı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Tadını beğenmesek de brokoliyi özellikle kadın bireylerin tüketmesi gerçekten faydalı olacaktır.

Lahananın kanser hastalığına yararlı olduğunu daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. Ama yararları sadece bununla kalmayıp kalp sağlığını koruduğu, damarlarda tıkanıklığa sebep olan kötü kolesterolün de azaldığı gerçeği karşımızdadır. Lahana aynı zamanda kan basıncını düzenler ve sindirim sistemine yardımcı olur.

Pancar

Pancarın yapılan araştırmalarda hipertansiyonu hızlı bir şekilde düşürdüğü gözlemlenmiştir. Kansere karşı önlemekle beraber iltihabı da önler. Bağışıklık sistemine yardımcı olur. Kan basıncını dengeler ve sindirim sistemini düzenler.

Zerdeçal

Zerdeçal, enfeksiyonları tedavi etmek ve yaraların iyileşmesini hızlandırmak için kullanılan besinlerin en güçlü olanlardan biridir. Yapılan araştırmalarda Alzeimer gibi rahatsızlıkların tedavisinde oldukça yararlı etkileri olduğu görülmüştür. Ağrı kesici olarak bilinir. Depresyonun etkisini en aza indirir.

Kinoa

Kinoa vücudumuzun üretemediği ve dışarıdan almamız gereken proteinlerin yapı taşı olan aminoasitlerin oldukça çok olduğu besin türüdür. Aminoasitler doku, kas ve tendonların yapımında büyük görev alırlar. Ayrıca kiloyu korumaya ve zayıflamaya yardım eder. Sindirimi kolaylaştırır. Demir minerali bakımından zengin olduğu gibi B2 vitamini içerir.

Bu besinleri tüketip sağlıklı yaşamak çok kolay. Her türlü hastalığa karşı ilaç kullanmadan önce doğal besinlerden yararlanmak gerekir. Gerekli durumlarda doktor önerisiyle tabi ki ilaçlarınızı kullanın ancak ilaca muhtaç olmamanın bir yolunun doğru ve yeterli beslenme yani ne eksik ne fazla, tam ihtiyacınız olan kadar beslenme olduğunu unutmayın. 

Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO