İslam’a Göre Haram Olan Meslekler Hangileridir?

0
1478

Yapılması İslam açısından uygun görülmeyen meslekleri haberimizde topladık. İslam’a uygun düşmeyen tüm istihdam türlerini sizler için derledik.

REKLAM

Helal: Dinen yapılması, yenilip, içilmesi yasak olmayan şeylerdir. Haram ise dinen yapılması ve yenilip içilmesi kesin olarak yasaklanmış olan şeylerdir. Dinin emir ve yasakları belirlenmiştir. İslam, haram ve helaller konusunda orta bir yol izlemektedir. Peki İslam hangi meslekleri haram kılmıştır? Neden haram kılmıştır? Hangi mesleklerin yapılması dinen caizdir?

REKLAM
X

Helal: Dinen yapılması, yenilip, içilmesi yasak olmayan şeylerdir. Haram ise dinen yapılması ve yenilip içilmesi kesin olarak yasaklanmış olan şeylerdir. Dinin emir ve yasakları belirlenmiştir. İslam, haram ve helaller konusunda orta bir yol izlemektedir.

NELER HARAM KILINMIŞTIR?

İslam dini Karaborsacılığı haram kılmıştır. Ticari ve finansal hürriyeti baltalayan ve halkı sömüren karaborsacılık kazanç yolu değildir. Kar ve aşırı kazanç hırsı yüzünden halkın ihtiyaç maddeleri üzerinde karaborsacılık yapmak günahtır.

İslam, fuhuş ve zinayı bütün şekilleriyle haram kılmıştır. Hatta bunun üzerine ayet dahi vardır. Hz. Nut’un kavmi arasında yaygın olduğu bilinen homoseksüellik fahiş günahlardan sayılmıştır ve çok büyük cezalar verilir. Şüphesiz ki şeytanın insana bir iş yaptırmasında her zaman bir gayesi vardır.

İşte haram olan mesleklerin tamamı…

İçki satmak Barmen

Karaborsa Fuhuş Falcı Kumar oynamak

Dolandırıcılık At yarışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz