İbrahim Saraçoğlu Sigarayı Bıraktırmak İçin Kür Tarifi

0
2517

Bir bireyin kendine yapabileceği en büyük düşmanlardan biri sigaradır.Daha ilköğretime gittiği halde sigara kullanan ve giderek de artan bir sigara kullanımı söz konusu.Ülkemiz sigara kullanan ülkeler sıralamasında Avrupa ülkeleri arasında üçüncü, dünya ülkeleri arasında ise yedinci sırada yer almakta.Ülkemizde büyük ölçüde sigara kullanımı yaygın ve pek çok insanında sigaradan dolayı hayatını kaybettiği görülmektedir.

Yapılan bir çok araştırma göstermiştir ki sigarayı bıraktıktan sonra bireyde kan basıncı ve nabız sayısı normale dönmekte,12 saat içerisinde de kandaki karbon monoksit düzeyi normal düzeyine gelmekte,2-3 hafta içerisinde kalp krizi geçirme riskinde azalma ve akciğer fonksiyonlarının gelişiminde artış,1-9 ay arası ise öksürük ve nefes darlığı problemleri azalmakta ve 1 yıl içerisinde de sigara kullanan bireylere oranla kalp krizi riski yarı yarıya azalmaktadır.

Sigarayı bırakırken dikkat edilmesi gereken tek nokta ise kilo alma sorunudur.Yaklaşık olarak 10-15 kg. kilo alımı söz konusu olabilmektedir.Daha çok sigara bırakılan o alışma sürecinde birey kendini daha çok yemek yemeye verir.Birey sürekli kendini kuru yemiş gibi şeylerle oyalamaya çalışır.Bunlar da fazla kalorili besinler olduğundan bireyin kilo almasına sebep olacaktır. Tabi yine bu sizin elinizde olan bir durumdur.

Sigaranın sebep olduğu zararlı maddelerin vücuttan atılabilmesinin en etkili yolu bolca kaynak suyu tüketilmesidir.Günde en az 13-15 bardak su tüketilmeli ve bunun yanında da sıvı ihtiyacını karşılamak için ıhlamur,açık çay,ada çatı ve kuşburnu çayı gibi şeylerin tüketilmesi tercih edilebilir.

Bu yazımızda sizlere sigara bırakmak isteyenler için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği sigara bıraka kürünü paylaşacağız.

Karabaş Otu Çayı Sigara Bırakma Yöntemi:

Kekik Kürü Sigara Bırakma Yöntemi:

Bir bardak suyu kaynatın ve içine bir tatlı kaşığı kuru kekiği atın.Karışımı 6-7 dakika boyunca kaynatın.Karışımın ılık olması için bekletin ve süzerek canınız ne zaman sigara istediği zaman bu karışımdan tüketebilirsiniz.

Yine nikotinin zararlarından arınmak için :

1 bağ tere otunun yarısını öğleden önce,diğer yarısını da öğleden sonra olacak şekilde tüketilmesini önermektedir.Tadı acı gelebilir bu yüzden üzerine biraz limon sıkabilirsiniz.Bu uygulama 5 gün yapılır ve bırakılır.Bu uygulama sonrası idrara çıkıldığında yanma hissedilebilir fakat bunda sorun yoktur.Tere aynı zamanda idrar yollarını da temizlediğin dolayı bu etki görülebilir.Bu uygulamaya başlandığından 2-3 gün sonra balgam çıkarmaya başlanır ve birey daha rahat nefes almaya başlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO