İbrahim Saraçoğlu Limonun Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

0
11416

Merhaba sevgili okurlarım. Pek çok faydası olan limonun faydalarından daha önce bahsetmiştik. Bu yazımızda ise çeşitli alanlarda da kullanılabilen ve mucizevi etkileri olan limondan bahsedeceğiz. Çok iyi bir C vitamini olan limon içerisinde A ve E vitaminlerini de bulundurmaktadır. Ayrıca bakır, demir ve magnezyum bakımından da iyi bir kaynaktır.

REKLAM

Limonun Mucizevi Etkileri ve Çeşitli Kullanım Alanları

REKLAM
X

Solunum yolu hastalıklarına iyi gelir:

Grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanınca akla ilk gelen C vitamini almaktır. En çok limonda bulunduğu içinde ilk olarak limon tüketimi sağlıyoruz. Doğru yaptığımız bu alışkanlık boğaz ve solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir.

Uyurken başucunuza koyun:

Gece yatmadan önce başucunuza yarım bir limon parçası bırakın. Limonun ferahlatıcı etkisi gece boyunca akciğerlerinize iyi gelecek ve solum hastalıklarına yardımcı olur.

Bakterileri yok eder:

Odanıza bıraktığınız yarım parça limon odadaki bakterileri yok ederek daha temiz bir ortamda kalmanızı sağlar. Bu sayede birçok hastalıklardan ve hastalık mikrobundan korumaya çalışmaktadır.

Temizlik için kullanabilirsiniz:

Tırnaklarınızı beyazlatmak, kol ve dirseklerinizin renginin daha açık olmanızı sağlar. Vücudunuzda rengi değişmiş bölgelerine sürerek kararan rengin açılmasına katkı sağlar.

Ferahlatıcı etkisi vardır:

Ferahlatıcı etkisinden dolayı sinir ve stresin azalmasına yardımcı olur. Bu yüzden oda parfümü olarak da kullanabilirsiniz.

Kanınızı temizler:

Böbrek veya safra kesesinde taş varsa eğer kanınızın temizlenmesini sağlar. Kanın pıhtılaşmasını önleyerek vücut içinde sirkülosyonunu sağlamasına yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz