İbrahim Saraçoğlu Burun Yağları İçin Kür Tarifi

0
10650

Merhaba sevgili okurlarım. Yüzümüzde en fazla yağlanan bölgelerden bir tanesi burundur. Oksijenle daha fazla temas ettiği için ve yağ bezelerinin burun bölgesinde daha fazla yoğunlaşmasından dolayı bu bölgede daha fazla yağlanma görülmektedir. Başlangıç için herhangi bir rahatsızlık teşkil etmeyen ve küçük boyutta olan yağlanmalar zamanla yağ bezelerine dönüşebilir. Yağ bezelerinin sağlık açısından herhangi olumsuz bir durumu olmasa da görünüm açısından hoş gözükmeyebilir. Yağ bezeleri ve burundaki yağlanmalar belli bir süre sonra kendiliğinden geçebilmektedir. Ancak oluşan yağ bezelerinde ağrı varsa doktorunuza danışmakta fayda var. Hep beraber burundaki yağ oluşumunu engelleyen kür tarifinin detaylarına bakalım.

REKLAM
X

Saraçoğlu’ndan Burundaki Yağların Giderilmesi İçin Kür Tarifi:

REKLAM

Yumurta akı:

Yumurta akı cilt ve cilt problemlerine karşı iyi gelmesiyle bilinir. Burundaki yağlanmalar üzerinde oldukça etkilidir.

1 adet yumurtanın akını bir kab içerisine alın ve iyice karıştırın. Tam beyazladığından emin olduktan sonra burnunuzun üzerine iyice sürün ve kurumasını bekleyin. Tam kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez ve 1 ay boyunca uygulayabilirsiniz. Yalnız içerisine şeker ve şeker maddelerinden kesinlikle katmayın. Cildi tahriş eder ve gözeneklerinizin dolmasına sebep olur.

Salatalık:

Hepimizin salatalığın cilde çok iyi geldiği biliriz. Çoğu zaman televizyonlarda dizilerde çok sık olarak alın ve göz üzerine konulduğunu gördük . Yüksek oranda su içerdiğinden dolayı yüzdeki fazla yağları ve yüze peeling uygulama özelliğe sahiptir. Bu sayede hem yüzdeki yağları hem de yüzünüzün daha gergin olmasını sağlar.

1 adet salatalığı rendeleyip suyunu ayırın. Ayırdığınız suyun içerisine 1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın. Daha sonra burnunuzun üzerine bu karışımı sürün ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. 1 ay boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

Yoğurt:

REKLAM

Yüksek miktarda laktik asit içeren yoğurt bu sayede burundaki yağlanmalar için birebirdir. Burun üzerine sürülüp 15-20 dk kadar bekletin ve yıkayın. Bu işlemi günde 1 kez ve 1 ay boyunca devam ettirin.

Limon suyu kürü:

Limon burundaki yağlanmalar için birebirdir. En iyi ve etkili olan bu kürün faydasını çok kısa sürede göreceksiniz.

1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp burnunuzun üzerine sürün. 15-20 dk sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu kürü günde 1 kez , burnunuzdaki yağlanma geçene kadar uygulayabilirsiniz.

Sağlık günler dilerim..

REKLAM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here