Kim olduğumuzu, hangi sıkıntıları yaşadığımızı çevremizden gizlesek de zihnimizden gizleyemeyiz. Endişelerimiz ve sıkıntılarımız, kapalı bir kutu gibi olan bilinçaltımıza gizlenip biz fark etmeden hayatımızı yönlendirir. Birazdan genel bir görüntüye bakacaksınız, ancak içinde sadece bir şeye odaklanacaksınız. Gördüğünüz ilk detay, bilinçaltı kutunuzun kapağını açacak.

Psikoloji bilimi, uygulamalarıyla çoğu insanın dikkatini çeken bir alan. Görsellerden karakteriniz, hayatınız ve sıkıntılarınız hakkında çıkarımlarda bulunmak, çoğu insana mucize gibi geliyor. Ancak durum pek de mucize değil. Davranışlarımız, biz fark etmesek de bilinçaltımız tarafından yönlendiriliyor. 

Bu içerikte yer alan görsel psikoloji testi, bilimsel bir sonuç ortaya koymamaktadır. Eğer psikolojik olarak kesin tespitler görmek istiyorsanız bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki görsele bakın, ilk olarak hangi detayın dikkatinizi çektiğini unutmayın:

psikoloji

Unutmayın…

İlk olarak panterleri gördüyseniz:

panter

Böyle bir durumda sizi endişeye boğan bir ilişkinin en başına geri dönün. Her şeyin en başındayken nasıl hissettiğinizi düşünün. Belki de tek yapmanız gereken sizi neyin rahatsız ettiğini bulmak, bunu karşınızdaki kişi ya da kişilere aktararak masaya yatırmaktır. İletişim, kişisel sorunlarınızı çözmeniz için en önemli araçtır. 

İlk olarak aslanları gördüyseniz:

aslan

Uzun süredir taşıdığınız sorumluluklarla başa çıkmakta zorlanıyorsunuz. Her şeye rağmen dikkatli davranmaya ve çevrenizi kendinizden daha çok önemsemeye alışkın hale gelmişsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız, her şeyle başa çıkabileceğinizi düşünüyor. Ancak siz neredeyse sınırdasınız. Bencillik, böyle durumlarda ilaç gibi gelebiliyor.

İlk olarak zebraları gördüyseniz:

zebra

En büyük endişeniz sağlığınız ya da aile bireylerinizin sağlığı. Sağlık hakkında biraz endişeli olmak iyidir, bu sizin yaşam standartlarınızı düzene sokar. Ancak aşırıya kaçarsanız ciddi problemlerle yüzleşebilir, biyolojik sağlığı önemserken, psikolojik sağlığı unutabilirsiniz. 

zürafa
mavi kuş

Kendinizi yalnız ve kaybolmuş gibi hissediyorsunuz. Modern iletişim teknolojileri, toplum içerisinde bireylerin bağlarını kopardı. Artık mesajlar, e-postalar ve dijital fotoğraflarla daha çok şey anlatıyor, paylaşıyor, konuşuyoruz. Bunların hiçbiri, bir insanlar yüz yüze konuşmak kadar rahatlatmıyor. Böyle bir düzen içerisinde giderek toplumdan izole olmak, bu hislere kapılmanıza yol açmış gibi görünüyor.

İlk olarak siyah beyaz kuşları gördüyseniz:

psikoloji testi

Birileriyle duygularınız hakkında konuşmak istiyor, ancak kendinizi rahat hissetmiyorsunuz. Bunun nedeni konuşmak istediğiniz kişileri önemsiz olarak görmeniz. Bu kişiler en yakın arkadaşlarınız ve aileniz bile olabilir. Arkadaşlarınız aileniz, sizin onlara ihtiyaç duyduğunuzu anlamayabilir, gidip kendiniz söylemeyi deneyin. 

Test hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock