HABABAM SINIFININ İNEK ŞABANI HAKKINDA BİLİNMEYENLER

0
322

Hababam sınıfı filminin sevilen karakteri İnek Şaban’ı başlarda bir kadın oynadığını biliyor muydunuz? Bakın İnek Şabanı kim oynamış. Detaylar galerimizde.

  • İnek Şaban Rolünü Kemal Sunal’dan Önce Kim Oynamıştı?

Hababam sınıfı filminin sevilen karakteri İnek Şaban’ı başlarda bir kadın oynadığını biliyor muydunuz? Bakın İnek Şabanı kim oynamış. Detaylar galerimizde.

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı’nın romanını onlarca kez okumuş, film serilerini de yüzlerce kez izlenmiştir. Filmlerde her karakteri ayrı ayrı sevildi fakat Kemal Sunal’ın canlandırdığı “İnek Şaban” rolü en sevilendi.

Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı eseri ilk olarak tiyatro sahnesiyle buluşmuştu. Oyunda başarılı sanatçılar Zeki Alasya, Tulum Hayri’yi; Metin Akpınar ise Refüze Ekrem karakterini canlandırmıştı.

Kemal Sunal’ın İnek Şaban karakteri, erkek kılığındaki bir kadın tarafından efsaneleşebilirdi. Suzan Uztan, bu durum için “Biz harika bir ekiptik ve muazzam ilgi gördük.

Aynı kadroyla film çekilseydi belki bambaşka olurdu. ‘Hababam Sınıfı’nı defalarca izledim, çok da beğendim. Ancak bizim Hababam bir başkaydı.” dedi. Ne yazık ki Suzan Uztan ve Kemal sunal hayatını kaybetti. Usta oyucuları rahmetle anıyoruz. Hem Kemal Sunal’ı hem de Suzan Uztan’ı saygıyla anıyoruz.

Hababam sınıfının kadın oyuncusunun hikayesi galerimizde…

Yönetmen Ulvi Uraz bu rolü direkt Uztan’a teklif etmiş ama Rıfat Ilgaz bu kararı hoş karşılamamış, Suzan Uztan da bir erkeği sahnede canlandırmanın zor olacağını düşünerek biraz çekinmiş

Suzan Uztan saçlarını kısacık yapmış ve rolüne bir şekilde adapte olmuş. Koca gözlükler, çiller ve kısa pantolonla her akşam oyunu oynamaya başlamış.

Suzan Uztan, İnek Şaban rolünü o kadar iyi oynamış ki bütün endişeler ortadan kalmış ve tanımayan insanlar onu gerçek bir erkek zannediyormuş.

Suzan Uztan daha önce endişeleri olan Rıfat Ilgaz’ın bir akşam oyun sonrası kendisine, kadın bir oyuncunun oynayacağını duyunca bir kadın oynasın diye yazmadım dediğini ve vetosunu geri aldığını, harika bir Şaban olacağını söylemiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock