Grip ve Koronaya Karşı En Sağlıklı Gıdalar Nelerdir?

0
1305

Grip mevsimine girmek üzere olduğumuz bu zamanlarda çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Öyle ki hem korona virüs hem de grip sorunu birleştiği zaman çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden vücudun doğal bağışıklık sisteminin çok güçlü olması gerekmektedir. Yazımızda koronavirüs ve gripten korunmak için en sağlıklı gıdalara ve tavsiyelere yer vereceğiz.

Her Zaman İhtiyaç

Vitaminler, mineraller veya vücudumuzun dinç kalması her zaman önemlidir. Hem korona hem gripten korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekir. Mevsim geçişlerinde bu sorun çok daha olumsuz bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Şimdi dikkat etmemiz gerekenlere geçelim.

Vitaminler Çok Önemlidir!

Güçlü bir bağışıklık sistemi için öncelikle D vitamini ve C vitamini şarttır. Soğuk kış aylarında güneşten faydalanamadığımız için D vitamini ciddi bir eksiklik görülmektedir. Bu yüzden takviye almak şarttır. Aynı şekilde C vitamini de vücutta depo edilmez. Bu yüzden bol yeşillik tüketerek bu vitamini de almamız şarttır. Bunlara ek olarak K vitamini ve E vitamini de çok önemlidir. Genel olarak her türlü sebzeden bol bol tüketmeli, balık, tavuk veya dana eti mümkün olduğunca tüketilmesi gerekir.

Balıksız Olmaz!

Haftada mutlaka 2-3 kere balık tüketmek çok çok önemlidir. Balıkta bulunan değerli vitamin ve mineraller başka hiç bir gıdada bulunmaz. Özellikle Omega-3 yağ asidi en iyi kaynağı balıktır. Bu yüzden hangi balık olursa olsun haftada 2-3 kez tüketmeye özen gösterin. Balık sevmiyorsanız balık yağı kapsüllerini de kullanabilirsiniz.

Yoğurt ve Kefir Günlük Tüketilmeli

Güçlü etkisi ile zencefil ve bal da tüketilmesi gerekir. Zencefili her zaman çayını içebilirsiniz. Bal da boğazınıza hafif bir ağrı hissetiğiniz vakit 1 çay kaşığı tüketilmesi iyi gelecektir. Sitemizde her zaman bu doğal kürlere sık sık yer veriyoruz. Bununla birlikte sarımsak da çok faydalı etkileri vardır. Bu hastalık zamanların da bol bol sarımsak tüketiniz.

Su Çok Önemli

En önemli maddeyi en sona koyduk. Su çok önemlidir çünkü toksinleri atmanın yolu su içmektedir. Ayrıca vücutta maddelerin taşınması için de su gereklidir. Bu yüzden güçlü bir bağışıklık sistemi için günde en az 8 bardak su içmek çok çok önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.