Göğüs Sağlığını Korumak ve Sarkmaları Engellemek İçin Dikkat

0
48334

Kadınlarımızın dikkat etmesi gereken hassas noktalardan biri göğüsleridir. Geçmiş yılların aksine son yıllarda meme kanseri riski biraz daha artmıştır. Bunun çevre şartları, beslenme, stres, çevre kirliliği, radyasyon gibi pek çok farklı sebebi vardır. Yazımızda göğüs sağlığını arttırmak için yapılan bazı yanlışları anlatarak sizleri bilinçlendirmeye çalışacağız.

Göğüs Sağlığını Korumak ve Sarkmaları Engellemek İçin Dikkat

1: Göğüsteki Kılların Koparılması

Göğüste çıkan siyah kılları direk olarak koparmanız doğru olmaz. Bu yöntem hem kılların daha çok çıkmasına hem de dış ortam ile deri arasında bir boşluk oluşmasına sebep olur. Bu da pek çok farklı olumsuz risklere sebep olabilir. Bu yüzden ya doktora gidip bu şekilde çözüm üretilmeli ya da doğal içerikli tüy dökücü ürünlerin kullanılması daha doğru olacaktır.

2: Koşu – Spor gibi Aktiviteler İçin Dikkat

3: Göğüslere Dövme Yaptırmak

Yapabileceğiniz en riskli işlemlerden biri de göğüslere dövme yaptırmak veya herhangi bir metal eşya taktırmaktır. Bu bir çok olumsuz etkiyi beraberinde getireceğini unutmayın.

4: Göğüslerin Dik Durması İçin Hata Yapmayın

5: Terlemeye Dikkat

Yaz aylarında kalın sütyenleri tercih etmeyin. Gün sonu mutlaka duş alarak, hava almasını sağlayın.

6: Sütyenleri Yıkama Konusuna Dikkat

Sütyenleri yıkama esnasında yüksek sıcaklık uygulamanızı öneriyoruz. Kimyasal yumuşatıcılardan uzak durun. Çamaşırları yıkadıktan sonra mutlaka su ile tekrar el ile yıkayın, deterjan kalıntısını tamamen yok etmelisiniz. Kuruduktan sonra ütü sıcaklığı ile uygularsanız rahat ve güvenli şekilde sütyeninizi giyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO