Filizlenmiş Sarımsak Faydaları Nelerdir? Yenir mi?

0
52734

Son yıllarda yapılan araştırmalarda sarımsağın yeni bir çok faydası ortaya çıkmaktadır. O kadar değerli bir gıda ki dünya üzerinde antimikrobiyal değeri en yüksek gıda olarak sarımsak olduğu kanıtlanmıştır. Hastalıklara karşı etkisi oldukça fazladır. Her zaman bahsettiğimiz gibi sarımsağı evinizden eksik etmeyin.

Sarımsağı bu denli değeri yapan tam 33 çeşit kükürt bileşiği içerir ve vücutta üretilmeyen sadece dışardan alınması gereken 17 adet farklı protein materyali içermektedir. Bunun yanında içerdiği vitamin ve mineraller de oldukça fazladır. Kısacası bu kadar küçük bir bitkiden bu denli besin içermesine pek rastlanmaz. İşte sarımsak bu yüzden çok değerlidir.

Filizlenen Sarımsak Faydaları

Yemek yapma esnasında filizlenen sarımsak gördüğümüzde gene olarak çöpe atılır. Ancak son yapılan çalışmalara göre bu doğru bir hareket değil. Filizlenen sarımsağın daha farklı özellikler keşfedilmiştir.

Yapılan araştırmalarda filizlenen sarımsaktaki besin maddeleri vücuda daha rahat alınmaktadır. Aynı zamanda antioksidan içeriği normal sarımsağa göre çok daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Filizlenen sarımsakta bulunan besin maddeleri bu şekilde tüketildiğinde çok daha hızlı ve etkili bir şekilde kana karıştığı tespit edilmiştir.

Son olarak kokusuz sarımsak çayı tarifi için: https://saracoglufaydalari.com/saracoglu-sarimsak-cayi-tarifi-faydalari-nelerdir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.