Uzman hekimler,Haberimizdeki bitkiinins incelemenin en mühim nedenlerinden bir tanesi wilson hastalığı bulunduğunu söylemiştir. Wilson hastalığı nedir? Karaciğer ve böbreklerde bakır birikerek toksin etkileri göstermesi sebebiyle bu hastalık kendisini göstermektedir. Bu hastalığa yakalanmamak amacıyla bol bol kaynatılarak içilmelidir.

Hibiskus çiçeği ebegümeci familyasına yakın bir bitki bulunduğunu bildiren UZMAN HEKİMLER, çiçekleri toplarken hibiskus çiçeğinin altında yer alan taç yapraklarıyla birlikte toplanması gerekliliğinin altını çizmiştir.

Diyabet rahatsızlığının tedavisinde de öneriliyor yardımcı olan hibiskusun çok güzel bir tadı vardır. Hibiskus Çayının Faydaları Romatizma hastalığına iyi gelmektedir. Wilson Hastalığına karşı bire birdir.

Akciğer ve Kolon kanserinde olumlu neticeler doğurur. İyi bir antioksidan özelliği vardır. Tansiyonu dengelemeye yardımcıdır. Sindirimi basitleştirir ve şeker hastalarına yardımcıdır. Mide kanserine karşı koruma etkileri olup, kolesterol düşürücüdür.

Hibiskus Çayı Uzman Hekimlerimiz kesinlikle kara çay içenlerin bir bardak dahi olsa hibikus çayının içmesi gerekliliğini belirtmiştir. Siyah çayı genellikle keyif amacıyla içildiğini ve bu alışkanlıktan vazgeçilerek bunun yerine çok faydalı bitki çaylarının tercih edilmesi konusu ile ilgili herkesi uyarmıştır.

Eğer anne ve babalarda yaşlanmaya bağlı diz kapaklarında sıvı kayıbı yaşanıyorsa kalıtsal olabileceği değerlendirilip 35’li yaşlarda kesinlikle hibiskus çayı içilmelidir. Uzman Hekimler– Hibiskus Kürü Zayıflamada etkili bulunduğu amacıyla zayıflamak isteyenlerinde kolaylıkla bu kürü kullanması gerekliliğini bildiren Sn. Saraçoğlu hocamız bu kürü yapan şahıslara bir miktarda olsa aç olmama hissi verecektir.

Yaklaşık bir bardak kaynar suyun amacıylae 2 tatlı kaşığı dolusu hibiskus bitkisi ek edilir. Düşük sıcaklıkta üç dakika süresin kaynadıktan sonra ılımaya bırakılır. Ilıyan hibiskus çayı süzülür ve yudumlanarak içilir.

Hem de bu çayın yanında melisa çayı, kuşburnu çayı, papatya çayı ve ada çayı gibi çaylarında yapılarak içilmesini şiddetle tavsiye etmektedir. Hibiskus Kürü Hangi Sıklıkla Yapılmalı? Bu faydalı kürü 10 gün süresince öğleden evvelce ve sonra olmak üzere taze olarak yapılarak içilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock