Eylül 2020 Hlileli Gıdalar Resmi Listesi

0
4455

Tarım ve Orman bakanlığı tarafından açıklanan tağşiş listesine göre hileli gıda üretimi yapan ve gıdalarda yasaklı ürünler kullanan firmaların ifşa listesi yayımlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, bu kapsamda son olarak 91 firmanın 113 parti ürününü ifşa  ettiklerini duyurdu.

Pek çok farklı üründe tespit edilen hileli durumlar insanların midesini bulandıracak cinsten. Bu listeden de anlaşılacağı üzere mümkün olduğunca kendi yemeklerimizi kendimiz yapmalı ,ambalajlı ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmamız gerekiyor. Aynı şekilde ucuz diye satılan ürünlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Sağlığımızla oynanan bu firmaların listesini ayrıntılı şekilde göz atılması, gerekli önlemleri devletten önce kendimiz almamız gerekiyor.

Listenin açıklanmasında sonra kamuoyuna paylaşımda bulunan bakan ” Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Gıda konusunda kamu otoritesi olan Bakanlığımız, yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenilirliğinin sağlanmasına ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız olarak ve büyük bir titizlikle sürdürmektedir.” açıklamasında bulundu.

2:

3:

4:

6:

7:

8:

9:

10:

11:

12:

13:

14:

15:

16:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO