Ev Yapımı Doğal Dezenfektan Tarifi

0
47338

Bir çok hastalığı karşı el dezenfektanları çok ciddi önem taşıyor. Günlük hayatta sık sık bu ürünlerden kullanmamız şart ancak fırsatçılar sebebiyle fiyatları aşır bir şekilde artmış durumda. İşte bu sorundan dolayı evinizde doğal el dezenfektanınızı kolay bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Kolay bulunabilecek malzemeler ile hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Kolay şekilde tedarik edebileceğiniz malzemelere yer vereceğiz.

1: El Dezenfektan Tarifi

  • 10 damla limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı sirke
  • 2 bardak ılık su
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı
  • 5 damla çay ağacı yağı

Bütün malzemeleri bir kutuda karıştırıp 2-3 saat bekledikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle fıs fıs tarzı şişelere ekleyip pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Limon suyunun asidik etisi çay ağacı ve lavanta yağının antimikrobiyal etkisi sayesinde çok etkili bir doğal koruyucu yapmış olacaksınız.

Tüm yağları su ile birlikte karıştırıp fıs fıs içine koyarak kullanabilirsiniz. Her kullanımdan önce kutuyu çalkalayıp yağın tam olarak dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Yakın zaman 5 – 10 tl arasında olan ürünler fırsatçılar sebebi ile 60 70 tl gibi uçuk fiyatlara çıkmıştır. Bu yüzden sağlığınızı önemle dikkat etmeli mutlaka dezenfektan kullanmanız gerekir. Öyle ki bazı durumlarda imkanınız yoksa en basit olarak limonu elinize sıkıp ovabilirsiniz veya sirkeyi elinize damlatıp ovalayın. Bu da hızlı bir şekilde elinize temizlemeye yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.