ERDOĞAN, “İLK MÜJDEMİ VERİYORUM” DEDİ VE EKLEDİ

0
2067

Ben seçim evveli buraya geldiğimde büyükkent belediye adayımızı sizlere emanet etmiştim. Sizler de bu emaneti en yükseğe taşıdınız. Genç, çalışkan, azimli ve derviş gönüllü bu kardeşimizin Konya’ya fazlaca büyük hizmetleri olacağına inanıyorum. Bu zamanı başarının kazanılmasında emeği geride bıraktığımız bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. 

REKLAM

REKLAM
X

Konya büyük uygarlık davamıza en büyük desteği veriyor. Bu kent alemi aşkla bilen Mevlana hazretlerinin, al-emi il-imle tespit edilen Kon-evi hazretlerinin, kılıcı adaletli Sultan Keykubat’ın şehridir.. Mevlana hazretlerinin emanetlerini aslına ülkü biçimde koruyamazsak ona layık olamayız.

Selçuklu’dan kalan eserleri koruyamazsak ona layık olamayız. İlk müjdemi veriyorum. İnşallah Konya metrosunun yapımına başlıyoruz. Geliyorum bir öteki müjdeye bu müjde de çiftçilere. Bu yılın sonucunda nişasta bazlı şeker seviyesinı yüzde 2,5’a kadar indiriyoruz. Konya’ya bir müjdemiz daha var. İlk müjdemi veriyorum. 

İnşallah Konya metrosunun yapımına başlıyoruz. Bu hattın ilk etabının ihalesini eylülde yapıyoruz. Metro hattı, Konya’nın geleceğine açılan bir yatırımdır. Bugün Konya kentcilik bakımından ülkemizin misal yerlerinden biriyse bunu fark yapmadan yarım yüzsene evvelce şehrin geleceğine açılan yatırımlara borçluyuz.

Bir müjde de çiftçilerimize. Şeker kotalarını tekrar düzenleyerek, nişasta bazlı şekerde bu senenin cevabında seviyesi yüzde 2,5’a kadar indiriyoruz. Çiftçilerimize 1,5 milyon ton ek pancar kotası sağladık. Konya’nın da daha fazlaca üreterek bu yatırımların karşılığını vereceğine inanıyorum. Dedi ve sözlerini noktaladım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz