E devlet Ücretsiz Maske Başvurusu Yap

0
16044

5 nisan itibariyle ücretsiz maske başvurusu açan devletimiz aşırı yoğunluktan dolayı ihtiyaç başvurularını artık e devlet üzerinden yapılacağını duyurdu. Başvuru şartlarında herhangi bir değişim yok. Peki E devlet üzerinden maske başvuru nasıl yapılır?Yine aynı şekilde adres bilgilerimizi girerek ihtiyaç başvurusu yapabiliyoruz. Devletimizin çıkardığı 6 ay geç ödemeli 10 bin tl ihtiyaç kredisi ile birlikte yapılan somut adımlardan birini daha eklemiş bulunuyoruz. Artık ücretsiz maske Edevlet başvuru yapılabilecek. Ptt banka ile yapılan başvuru artık e devlet üzerinden yapılacak.

PTT Sistemi Çöktü

Ücretsiz maske haberini alan vatandaşlarımız aşırı yoğun ilgi gösterdiklerinden dolayı ptt sistemi çöktü. Ortalama 10 milyona yakın kişinin talep ettiği tahmin ediliyor. Altyapı gereği bu yoğunluğu kaldıramayan sistem çöktü. Hemen çalışmalara başlanarak başvuruların E – devlet üzerinden yapılacağını söyleniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

* Aşağıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

* Vatandaşların her hafta 1 paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

* PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Uyarı: Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altında ki vatandaşlarımızı kapsamamaktadır. TC kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

EPTT avm sitesinde yer alan formu doldurmamız gerekiyor. Formu doğru olarak doldurmaya özen gösterin.

Anlık olarak yoğunluktan dolayı siteye girme zorluğu yaşanabilir. Bu yüzden gece saatlerinde veya 1 – 2 gün sonra başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Ne Zaman Başlayacak?

Başvuru İçin: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO