Devletten ev onarım desteği!

0
820

Evi onarım gerektiren hanelere devletten onarım desteği adı altında nakdi yardım yapılıyor. Eski, bakımsız ve yıkık bir evde yaşayan vatandaşlar, başvurmaları halinde anında 20 bin lira destek alabilecek.

Yaşadıkları ev onarım gerektiren, eski ve bakımsız olan haneler başvurmaları halinde devletten bakım-onarım desteği adı altında 20 bin liraya kadar nakdi yardım alabiliyor. Geri ödemesiz olarak yapılan destekle vatandaşlar evlerini onarıp, yenileyebiliyor. Destekler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılıyor.

Onarımsız, bakımsız ve eski olan, tadilat gerektiren evlere yapılan destek kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca 20 bin liraya varan nakdi destek yapılıyor. Sosyal devlet anlayışıyla hareket eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşların sağlıklı ve bakımlı bir ortamda yaşayabilmeleri için destek paketleri oluşturmaya devam ediyor.

Sosyal devlet anlayışıyla birçok alanda sosyal yardım programları oluşturan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gıda ve barınma gibi vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda yaptığı yardımlarla geçim sıkıntısı yaşayan hanelerin yaşadığı sıkıntıları gideriyor.

Program kapsamında prefabrik ev yapımı için başvuran vatandaşlara 30 bin lira, betonarme ev yapımı için başvuran vatandaşlara 40 bin lira ve tadilat-onarım desteği için başvuran vatandaşlara 20 bin lira nakdi destek yapılıyor.

Bakanlık tarafından oluşturulan destek programlarına başvurabilmek için,

Başvuran bireyin 18  yaşın üzerinde olması,

Başvuruda bulunacak bireyin yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi şartlardan birini taşıması,

Onarım yapılacak konutun tam hisseli tapusuna sahip olması gibi şartlar gerekiyor.

İlgili programlara başvurmak isteyen haneler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri’ne başvuruda bulunabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock