Dalin de SLS Var mı? Zararlı Mıdır?

0
6367

Merhaba sevgili okurlarımız. Bu yazımızda bebek şampuanı olarak bilinen dalin şampuan hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle sls hakkında kısa bilgilere yer verelim:

REKLAM

SLS nedir?

REKLAM
X

SLS maddesi şampuanlarda köpürtmeye yardımcı bir kimyasal maddedir. Hemen hemen bütün şampuanlarda kullanılmakla birlikte, bir çok farklı kremlerde de kullanılmaktadır. Bazı ürünlerde küf önleyici olarak da tercih edilmektedir.

Dalinde SLS var mı?

Dalin şampuanın kutusunun üstünde SLS yoktur ibaresi yer almaktadır. Ancak içindekiler kısmını okuduğumuzda Sodyum Lauryl Sülfat yer aldığını görüyoruz. Bu yüzden sls yoktur ibaresi hatalıdır. Aynı zamanda SLS yoktur diyerek sls benzeri ürün kullanmak da pek bir farklılık sağlamaz. Örnek olarak glukoz içermez ibaresi bulunan bir ürünün içindekiler kısmına incelediğimiz zaman sakkarin içermektedir. Bu da bir şekerdir, tatlandırıcıdır. Bu yüzden bu tür oyunlara gelmeyin, dikkat edin.

Dalin Zararlı Mıdır?

Diğer şampuanlara nazaran katkı maddesi daha az olsa da SLS bulunduğundan dolayı risklidir. Peki çocuklarımızı nasıl yıkayacağız diye soracak olursanız, doğal zeytinyağından yapma sabunları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda katkı maddesi içermeyen bir çok sabun mevcuttur. İmkanımız olan en düşük kimyasal içeren ürüne yönelmemiz şart. Ufak bir şey gibi görünse de bu kimyasallar zaman içinde birikip hastalıklara sebep olur. Bu yüzden dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz