Daha Net Duymak İçin Doğal Kulak Temizleme Yöntemleri

0
44171

Duyma sorunlarında bazen kulak kirliliğinden dolayı meydana gelmektedir. Daha net ve iyi duymak için kulakları temizlemekte fayda var. Ancak tam bir temizlikten ziyade kendiniz doğal olarak yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Hem de doğal yöntemlerle… Bu yöntemler ile kulakta yer alan kirleri daha kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Şimdi bu yollara göz atalım:

1: Kolonya ve Sirke

Bir pamuğa ıslanana kadar kolonya ve sirke damlayıp kulağınızın içine sokun. Bir süre bekledikten sonra kuru bir peçete ya da pamukla temizleyin. Duş alarak da kulaklarınızı yıkayabilirsiniz. Kolonya ve sirke kulakta yer alan sertleşmiş kirleri yumuşatıp çıkmasına yardımcı olur.

2: Tuzlu Su

3: Zeytinyağı

Kulağınıza bir kaç damla zeytinyağı damlatarak kirlerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında temizleyerek kirleri kolay şekilde uzaklaştırmış olacaksınız.

4: Nane Suyu

5: Çay Ağacı Yağı

Bir bardak suyun içine bir kaç damla çay ağacı yağı damlayıp suyu kaynatın ve çıkan buhar ile kulağınıza tutun. Bir süre sonra kirlerin yumuşadığını göreceksiniz.

Bu doğal kulak temizleme yöntemleri cerrahi müdahalelere gerek kalmadan daha net duymanıza yardımcı olacaktır. Kulak sorunları olanların mutlaka doktora danıştıktan sonra bu yöntemleri uygulamasını tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock