Corona virüsünde son durum

0
3256

Corona virüsü salgınının başladığı günlerde sert ve sıkı önlemler alarak hastalığın yayılma hızını yavaşlatmayı başaran Avustralya’dan flaş bir hamle geldi… Özellikle Victoria eyaletinde vaka sayısının son haftalarda hızla yükselmesiyle birlikte yerel yönetim OHAL ilan etti. Victoria Eyaleti’nin Valisi Daniel Andrews, yeni yasaklar getirildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada Eylül ayının ortasına kadar yani yaklaşık 6 hafta boyunca sokağa çıkma yasağı getirildi.

REKLAM

REKLAM
X


Corona virüsü salgınının en çok etkilediği Kuzey Amerika ülkelerinden biri haline gelen Meksika’da da artış devam ediyor… 400 binden vakanın görüldüğü Meksika’da son 24 saat içerisinde 9.556 insanda corona virüsü tespit edildi. Salgının başladığı günden beri ilk kez ülkedeki günlük vaka sayısı 9 bini geçerken, önceki gün kırılan 8.458 vaka rekoru da kırılmış oldu.

Meksika Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde corona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısının da 784 artarak 47.472’ye çıktığını açıkladı.

Son dönemde vaka ve ölüm sayısının hızla arttığı Meksika, önceki gün “Covid-19’a bağlı ölüm sayısı” bazında Birleşik Krallık’ı geride bırakarak bu alanda en kötü performans sergileyen 3’üncü ülke konumuna ulaşmıştı. AVRUPA’DA PANİK SÜRÜYOR Dünya genelinde diğer ülkelere oranla normalleşme sürecine çok daha hızlı bir şekilde adapte olan Avrupa ülkelerinde ise vaka sayısının tekrar artışa geçmesi panik yarattı…

Avrupa’nın siyasi ve diplomatik kalbi olarak anılan Belçika’da corona virüsü vaka sayısının bir hafta içerisinde ikiye katlandığı açıklandı. Temmuz ayının son haftasında ortalama 448 insanda corona virüsü tespit edildiği duyuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz