Çocukların W Şeklinde Oturmasının Zararları Nedir?

0
15750

Beyin ve vücut gelişimi küçük yaşlardan itibaren oluşmaktadır. Bu gelişim sonucu da bizlerin gelecek sağlığımıza yön vermektedir. Bu yüzden çocukluktan itibaren sağlığa dikkat ederek çocuklarımız yönlendirmeliyiz. Bu görev de biz bireylere kalmaktadır.

Küçük yaşlarda yapılan hatalar çocukların farkında olmasa da ilerleyen zamanda olumsuz etkilere sebep olabilir. Bu yazımızda yanlış oturuş biçiminin olumsuz etkilerine değineceğiz. Çünkü bir çok çocuk bu şekilde oturarak kendine zarar vermektedir.

W Şeklinde Oturuşa Dikkat

Genellikle bebeklik ve çocukluk arası dönem daha sık görülmektedir. Belli yaşa kadar sorun olmasa da özellikle yürümeye başlandığı andan itibaren bu oturuş zarar verir. Bel, sırt ve omurgaları olumsuz yönde etkileri olabilir.

Bu yüzden bu şekilde oturan çocuklarını uyararak bağdaş kurma veya normal olarak sandalyede oturması öğretilmelidir.

Çocukların Gelişimi İçin Spor

Kemik gelişimi için beslenme düzgün olmalıdır. Süt, et ve balık evde eksik olmamalıdır. Bu gıdaların tüketimi ile birlikte az da olsa yapılan hareket veya spor gelişimine olumlu etkileri olacaktır. Daha sağlıklı bir vücut bütünlüğü oluşacaktır. Bu yüzden beslenme ve spora azami derecede özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO