Çam Yaprağı Faydaları Çay Yaprağı Çayı

0
853

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çam ağacının yapraklarını özellikle astım, bronşit gibi hastalıklarda, akciğer hastalıklarında, müzmin öksürüklerde, balgam söktürmede ve nefes açmada tavsiye etmektedir.

?? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çam ağacının yapraklarını özellikle astımbronşit gibi hastalıklarda, akciğer hastalıklarında, müzmin öksürüklerde, balgam söktürmede ve nefes açmada tavsiye etmektedir. Ayrıca yaraları iyileştirme ve romatizmal rahatsızlıklara karşı şifa amaçlı kullanımı da mevcuttur.

REKLAM

Çam ağacı yapraklarının, kadın hastalıklarında, akıntı ve yumurta iltihaplanmalarında kullanımı da mevcuttur. Ayrıca kan temizleyici ve idrar söktürücü özelliği de vardır.Çam Yaprağının ve Kabuğunun Kullanımı:

REKLAM
X

ÇAM AĞACININ DİKENLİ YAPRAKLARINI KAYNATIP İÇERSENİZ…

1.Diş ağrıları için; bir miktar çam kabuğu sirke ile birlikte kaynatılır ve gargara yapılarak uygulanır.

2.Balgam söktürmek için; çam ağacı kabukları kaynatıldıktan sonra bal ile tatlandırılır ve içilerek uygulanır.

3.Astım ve bronşit rahatsızlığı için; çam ağacı yaprakları sinir otu ile birlikte kaynatılır. Ardından bal ile tatlandırılarak içilerek uygulanır. Günde 3-4 bardak içilmesi tavsiye edilir.

4.Karaciğer ağrıları için; çam ağacı yaprakları ve kabukları kaynatılır, bal ile tatlandırılır. Soğuk olarak tüketilmesi gerekmektedir.

5.Yara iyileştirmek için; çam ağacı kabukları öğütülerek yaraların üzerine sürülür.

6.İdrar Söktürmek için; çam ağacı yaprakları biberiye ile birlikte kaynatılır. Bal ile tatlandırılarak içilir.

7.Öksürük gidermek ve kanı temizlemek için; çam ağacı yaprakları ve taze filizleri kaynatılır. Bal ile tatlandırılarak içilir.

8.Romatizmal ağrılar için; Çam kabuğu, filizler, ve yaprakları bir kavanozun içerisine yarısına kadar doldurulur. Üzerine karışımı iyice örtecek şekilde zeytinyağı ve çörek otu yağı eklenir. Hazırlanan karışım 3 hafta boyunca güneşte bekletilir. 3 hafta sonra ağrıyan bölgeler bu karışım ile ovulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz