Bulaşık Makinesini Temizleme Yöntemi

0
8890

Merhaba sevgili okurlarım. Günümüzde artık çamaşır ve bulaşık makinesi her evde bulunmaktadır. Çamaşır ve bulaşık makinesi günlük hayatımızdaki değeri çok fazladır. Hem pratiklik açısından hemde tasarruf açısından çamaşır ve bulaşık makinesi olmazsa olmaz ihtiyaç haline gelmiştir.

Ev temizliği ve ev işleri hiç bitmeyen bir döngüdür. Ev işlerini biraz olsun hafifletmek adına bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiştir. Hatta günümüzde özellikle su tasarrufu için bulaşık makinesi kullanımı adına kamu spotları hazırlanmaktadır.

Sık sık kullandığımız ve bu denli hayatımızın içinde olan bu makinelerin ara sıra da olsa temizlenmesi gerekiyor. Çünkü bulaşık makinesinin içinde tabaklardan kalan yemek atıkları makinenin içinde kalır. Zamanla bu kalıntılar yıkanmış olan bulaşıklıkların üstünde kalıntı olarak kalır. Yada eğer bulunduğunuz bölgede su fazla kireçli ise zamanla bulaşıklarınızın üzerinde su kalıntısı olarak kalır. Bunların yaşanmaması için bulaşık makinesinin içini pırıl pırıl yapmak için müthiş bir yöntem vardır. Detaylarına bakalım..
Bulaşık Makinesini İçinin Pırıl Prıl Olması İçin Müthiş Yöntem

Malzemeler:

Uygulanışı:
Bir kab içerisine sirke ve limon tuzunu ekleyin. Limon tuzu eriyince boş olan makinenin içine dökün ve 45 dakikalık bir programda çalıştırın. Bu karışım sayesinde makinenizde ulaşıp temizlemeyemediğiniz yerlere ulaşıp temizlenmesini sağlar.
Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.