Uzmandan altın hakkında çarpıcı yorumlar gelmeye başladı! Bu işin şakası yok diyen uzmandan altının ne zaman 560 TL olacağına dair tarih geldi…

Son 10 günlük süreç içerisine dolar / TL kuru ile küresel bir şekilde altın fiyatlarında meydana gelen artış ile beraber 500 TL seviyesinin üstüne kadar çıkmayı başaran gram altın, yeni haftaya 510 TL sınırı ile girmeyi başardı. Altın fiyatları ilerleyen günler içerisinde yeniden artar mı diye en merak edilen konuların başlarında yer almaya devam ederken altın fiyatları için Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından çarpıcı açıklamalara yer verdi. Yapılan son açıklamalara bakılacak olduğu zaman bu işin şakası yok diye sözlere yer vererek uyarılarda bulundu.

Bu işin şakası olmayacak…

İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalara bakılacak olduğu zaman; “Yarınınızı göremediğiniz bir ekonomide kısa vadeli alım-satım düşünenler bu düşüncelerini rafa kaldırmalı” diyen İslam Memiş, “Fiziki emtialarını, alttan almak için satanlar çok pişman olur! Sahip çıkanlar ise iyi bir karar vermiş olur. Bu işin şakası yok” sözleri ile dikkatleri çekti. Bir yandan da “Altının ons fiyatında ısrarla bahsettiğim 1.960 dolar gümüşün ons fiyatında 29 dolar hedef olsa da ben, 2 hafta uzak kalmayı tercih ettim” diyen Memiş, “Alan zamanında aldı. Orta ve uzun vade (6-12) düşünenler için durum farklı” sözleri ile devam etti.

492 TL olması çok zor görünüyor…

Dolar önümüzdeki hafta süreçleri içerisinde bir toparlanma dönemine girse bile gram altında beklentilerin daha az olduğuna dikkatleri çekti. Bir yandan açıklaması sırasında; “Ancak bunun şu anda gerçekleşmesi zorlaşıyor. Çünkü hem ons tarafındaki toparlanma hem dolar tarafındaki toparlanma gram altın fiyatındaki düşüşleri sınırlıyor.” Sözlerine yer verdi.

Altın almak için doğru zaman mı?

İslam Memiş altın almak için doğru zaman mı sözleri karşısında; ‘’ Haziran ayında daha yüksek seviyeler olacak ancak 509 lira seviyelerinden gram altın almanın yatırımcısına çok çok kazandıracağını düşünmüyorum. Bence biraz beklenmeli, birkaç hafta sonra 500 liranın altına sarkmalar bir alım fırsatı sunabilir. Ama şu sıralar yükseliş trendinin süreceğini, düşüşlerin sınırlı kalacağını bize işaret ediyor. Haziran ayında 525-530 lira daha da yükselirse 540-560 liraya kadar devam edeceğini öngörüyorum. Ancak şu anda hem ons hem gram tarafında bu yükselişler sürdüğü için bu fiyatlardan TL ile altın almayı tavsiye etmem. Geride bıraktığımız haftada altının ons fiyatının 1.890 dolar, altının gram fiyatının 507 liraya yükseldiğini gördük. Gümüşün ons fiyatı 28,23 dolar, gümüşün gram fiyatı 7,62 liraya kadar yükselişini sürdürdü. Kısa vadeli geri çekilmeler beklesem de orta ve uzun vadede yükselişlerin hızlanacağını tahmin ediyorum. Mayıs sonuna kadar yaşanabilecek geri çekilmeler, yatırımcısına alım fırsatı vereceğini öngörüyorum. Özellikle önümüzdeki hafta öngördüğüm geri çekilmeler, son fırsatlar olabilir! Ben, yeni zirveler için Haziran’ı bekleyeceğim. Açıkta kalmak iyidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock