Bu Firmalar Vatandaşa Domuz Eti Yediriyor

0
705

Tarım ve orman bakanlığı en son yaptığı belirlemelerde, tağşiş ürün satan firmaları tek tek meydana çıkarmıştır. Sucuk, kavurma, et döner, tavuk döner, sosis, salam, kıyma mamullerinin amacıyla de at eti, kanatlı hayvan, ve domuz etine rastladığını açıklamalarıyla belirtmiştir….Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

REKLAM

Kendilerini ”sağlıklı ve itimat edilir” mamuller üretmek amacıyla kalite, hijyen ve yasa kurallarını titizlikle yerine getirmenin lüzumsuzluğuna inanan ve bunu ilke edinen bir kuruluşuz diye tanıtmışlardır. Tarım ve Orman Bakanlığı halkın sağlığını hiçe sayan, vatandaşa at ve domuz eti yediren besin teröristi markaları tek tek ifşa etti.

REKLAM
X

Listede daha evvelce de vatandaşa domuz eti yedirdiği belirleme edilen ve mamulleri ünlü bir market zincirinde de satılan Gurme Besin gene aynı skandalla yer aldı. İşte vatandaşa dana eti yerine domuz ve at eti yediren firmalar… Tarım ve Orman Bakanlığı, vatandaşı taklit ve tağşiş mamullerle kandırarak sağlığıyla oynayan markaları tek tek açıkladı.

Bakanlığın yaptığı araştırmalarda 229 firmaya ait toplam 386 parti üründe hile belirleme edildi. Daha evvelce yayınlanan listelerde yer alan ve vatandaşa domuz eti yedirdiği belirleme edilen Gurme Besin gene aynı skandalla listeye girdi.

Kendilerini “Sağlıklı ve itimat edilir mamuller üretmek amacıyla kalite, hijyen ve yasa kurallarını titizlikle yerine getirmenin lüzumsuzluğuna inanan ve bunu ilke edinen bir kuruluşuz” diye tarifleyen Gurme Besin’nın kangal fermente sucuğunda domuz eti belirleme edildi.

Kendilerini “Sağlıklı ve itimat edilir mamuller üretmek amacıyla kalite, hijyen ve yasa kurallarını titizlikle yerine getirmenin lüzumsuzluğuna inanan ve bunu ilke edinen bir kuruluşuz” diye tarifleyen Gurme Besin’nın kangal fermente sucuğunda domuz eti belirleme edildi.

Vatandaştan reaksiyon yağdı Daha evvelce 2019 senesi Ekim ayında yayınlanan listede de yer alan ve vatandaşa domuz eti yedirdiği belirleme edilen Gurme Besin’nın tekrar listede olması büyük reaksiyon çekti. Vatandaş cezaların caydırıcılığını sorgularken bu tip markaların kapatılmasını istedi.

İşte vatandaşa domuz, at ve eşek eti yediren firmalar İşte o amacıyla de yasaklı olan et ve tavuk mamüllerini barındıran o firmalar ve markalar!!! Migros’ta da satılan, Gurme Besin adlı markanın mamüllerinde de domuz eti belirlenmesi yapıldığı duyuruldu. Almila Cafe – Meral adlı markanın köfte harçlarında domuz eti belirleme edildi.

Çorbacı Yiğit Ege Dinlenme Tesisleri firmasında dana etli orman kebabı ürününde domuz eti belirleme edildi. En-Sel Besin Malzemeleri Pazarlama adlı markanın köfte hamurundan domuz eti belirleme edildi.

En-Sel Besin Malzemeleri Pazarlama adlı markanın kuru köfte adlı ürününde domuz eti belirleme edildi.

Gurme Besin – Kocaeli – Domuz eti

Fekeli Fatih Usta Kebap – Adana – Tek tırnaklı eti (Eşek eti)

Öz Ağrı Kasabı – Adana – Tek tırnaklı eti (Eşek eti)

Yüzet Et ve Et Ürünleri – Sakarya – At eti

Dora Et – Adana – At eti

China Sun – Muğla – Domuz eti

Deniz Börek Salonu – İstanbul – At eti

Karanfil Otel – Aydın – Domuz eti

Akşömine – Afyon – Domuz eti

Hamamönü Bahçem Cafe – Ankara – Tek tırnaklı (Eşek eti)

Kebapçı Mehmet Usta – Afyon – Domuz eti

Serkul – 2 Restaurant – Muğla – Domuz eti

Ala Lezzet – Ankara – Tek tırnaklı eti (Eşek eti)

Serkul – 1 Restaurant – Muğla – Domuz eti

Nar-ı Keyf Cafe – Ankara – Tek tırnaklı eti (Eşek eti)

Kuzey Grup Lokanta – AmAsya – Tek tırnaklı eti (Eşek eti)

Ata Döner – Ankara Tek tırnaklı eti (Eşek eti) ve kanatlı eti Kurban Et Besin – Esenler – At eti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz