Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik

0
348

Boğaz ağrısına doğal antibiyotik ile ilaçsız ağrı ve sızıdan kurtulabilirsiniz. İnsan vücudu için en tehlikeli unsurlardan birisi de bakterilerdir. Bakteriler ile savaşmada antibiyotik kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Doktorlar bakteriden kaynaklı hasta olmuş kişileri öncesinde muayene eder ve sonrasında da bakterinin türüne göre bir antibiyotik yazar. Antibiyotiklerin sık ve uzun süreli kullanımları zararlıdır. Bu yüzden de bakterilere bitkisel çözüm sunan doğal antibiyotikler tercih edilmelidir.

REKLAM

REKLAM
X

Bakterilere Karşı En Etkili Bitkisel Çözüm: SarımsakDoğal besinler arasında en etkili olanı olarak bilinen sarımsak, antibakteriyel özelliğine sahiptir. Aynı zamanda antifungal etkisini de göstermektedir.

Bunun nedeni ise, içerisinde bulunan alisin özüdür. Sarımsak virüslerin yok edilmesinde de vücut için önemli bir silah haline gelebilmektedir. Bakterilerden kaynaklı hastalıkların üstesinden antioksidan özelliği sayesinde sayesin de gelir. Vücudumuz için fayda sağlayan bakteriler de vardır ve sarımsak bu bakteriler için herhangi bir tehlike oluşturmaz.

İçerisinde barındırdığı,

Manganez

Fosfor

ÇinkoFolat

Kalsiyum

Selenyum

Demir

Potasyum

Mineralller birçok hastalık ile savaşmada önemli roller üstlenir. Aynı zamanda içerisinde B1, B2, B3 ve C vitamini barındırması sarımsağı özel bir besin haline getirir. Bu yüzden sarımsak tüketimi insan sağlığı açısından çok önemlidir ve bakterilere bitkisel çözüm arayanlar için en etkili çözümdür.

Bakterilere Karşı Etkili Kür TavsiyesiGerekli malzemeler:Anason ( Bir çay kaşığı)Sinameki (5 yaprak)Çekilmiş ve toz halde keten tohumu (Bir yemek kaşığı ölçütünde)Rezene ( Bir çay kaşığı)Tarifi:Rezene, anason ve sinameki yaprağı havanda öncelikle ezilmelidir ve bir su bardağı kaynamış suyun içerisine atılmalıdır.Sonrasında 15 dakika demlenmelidir.

Bu kür günde 1 bardak içilmelidir ve aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Bir yemek kaşığı keten tohumu tozu su ile birlikte tüketilir ise şayet bağırsakların çok daha etkili çalışmasına olanak tanır. Bu yüzden de bakteriler ile savaşta etki gösteren bir unsurdur.

3 yemek kaşığı kadar gün içinde tüketebilirsiniz ve herhangi bir zararı yoktur. Sinameki belirtilen miktardan fazla tüketilmemelidir. Aksi takdirde bağırsakta tembellik problemine yol açabilir. Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyenler için özellikle bu tarif tavsiye edilebilir.boğaz ağrısına doğal antibiyotikBoğaz Ağrısına Doğal AntibiyotikVirüslerin Düşmanı KekikBoğaz ağrısına doğal antibiyotik için sarımsak ve kekik uzmanların en fazla tavsiye ettiği besinlerdir.

Mikropların yok edilmesinde önemli bir etken olan kekik, 5 dakika demlendikten sonra tüketilmelidir. Bakterilerin en önemli düşmanlarından olan karvakrol ve timol kekik içerisinde bulunur. Bu iki önemli madde sayesinde bakteriler ile olan savaşta vücut direnç gösterir.

Kekik ile elde edilen uçucu yağ da virüslere karşı etkili bir çözüm olarak tavsiye edilir. Kaynar suyun içerisine atılan kekik yağı( 4 damla) koklanarak etkisinden faydalanılabilir. Keskin bir koku olduğu için buharı koklamanız gerekmez. Bulunduğu ortama kokusunu yayacaktır ve bu koku akciğerler içinde fayda sağlar.

Elma Sirkesinin Bakterileri Temizlemede ki MarifetiElma sirkesinin bakterilere bitkisel çözüm sunmasının dışında;Kanser riskini azaltmasıToksinlerin atılmasıKilonun dengeli olmasını sağlamaKanı alkalize etmesiÖzelliklerine sahiptir.

Elma sirkesini salatalarda ve yemeklerde kullanmak hem sağlığınız için faydalı olacak, hem de yemeklerinize lezzet katacaktır.Bakteriler İle Bal İle SavaşınDoğal ve zararsız boğaz ağrısına doğal antibiyotik aranıyorsa bal ilk tercihler arasında yer almalıdır.

Antiseptik

Antimikrobiyal

Anti-enflamatuvar Etkilerine sahip olan bal, enfeksiyonlar ile savaşan önemli bir besindir. Bakteriler ile savaşmak için etkili yöntem üremelerini engelleyebilmektir. Bu da bal ile mümkündür ve böylece toksinlerin temizlenmesi de mümkün hale gelir.

Balın diğer faydaları ise;Sindirim sistemini yatıştırmasıVücudun direncini arttırmasıZencefil ile birlikte öksürük üzerinde etkili olmasıBağışıklık sistemini arttırmasıKaraciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlamasıTüm bu faydalardan sağlanmak için bal seçiminin iyi yapılması gerekir. İşlenmemiş ve organik bal tüketimi yukarıda saydığımız faydaları gösterir. Bal kürü Boğaz ağrısına ne iyi gelir diyenler için İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen kürlerden birisidir.

Bakteriler İle Savaşmada Etkili BitkilerBakterilere bitkisel çözüm olarak sunduğumuz tavsiyelerin dışında aşağıda yer alan bitkileri de uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.Lavanta: Hem yağı hem de çiçeği bakterilerin en önemli düşmanlarındadır. Antiseptik özelliği bulunur ve bir pamuğun üzerine damlatılması halinde kokusu odaya yayılır. Çayını yapmak için 5 dakikalık demlemeye bırakılması gerekir.

Zencefil: Doğal antibiyotik görevi gören zencefil, bakterilere bitkisel çözüm sunan en önemli bitkilerdendir. Limonata içerisine zencefil atılarak ( rendelenmiş şekilde) tüketilebilir.

Propolis: Son yıllarda fazlası ile popüler olan Propolis, bakteriler için tehlikeli; insan sağlığı için ise tamamen faydalıdır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz