Böcekleri ve Sinekleri Kovan Bitkiler Nelerdir?

0
8638

Sıcak yaz havaları yaklaşmakta iken bazı böceklerde artık yerini almaktadır. Böcek ilaçları hem pahalı hem de insan sağlığı açısından olumsuz etkileri vardır. Ayrıca evinizde bebek veya çocuk varsa durum biraz daha ciddi olmaktadır. Yazımızda hiç bir kimyasala gerek kalmadan doğal yöntemler ile böceklerden ve sineklerden nasıl kurtulacağız bu konuya değineceğiz.

Böcekleri ve Sinekleri Kovan Bitkiler Nelerdir?

REKLAM

1: Fesleğen

REKLAM
X

Genelde baharat olarak kullandığımız fesleğen sivrisinekleri uzaklaştırmak için doğal yöntemlerin başında yer almaktadır. Özellikle sivrisineklerin girebileceği noktalarda birer saklı fesleğen bırakarak girmelerini engelleyebilirsiniz. Kokusundan dolayı içeri girmek istemezler.

2: Kadife Çiçeği

Genel olarak bir çok böceğe karşı bu çiçek olumlu etkileri vardır. Yaydığı koku böceklerin hoşuna gitmez. Yere yakın bölgelerde saksıda bu bitkiyi yetiştirebilirsiniz. Olumlu etkilerini göreceğinizden emin olabilirsiniz.

3: Catnip Bitkisi

Kedi nanesi olarak geçen bitki sinekleri uzaklaştırmak için çok etkilidir. Evinizde 1 saksı bulunması yeterli olacaktır.

4: Biberiye

Keskin kokusu ile bizlerin hoşumuza gittiği biberiye böcekler ve sineklerin hiç hoşuna gitmez… Hamam böcekleri ve sineklere karşı kullanabileceğiniz en doğal bitkiler arasında yer almaktadır. Yine evin belli bölgelerinde saksılar halinde yetiştirmeniz yeterli olacaktır.

5: Sardunya

Evinizde güzel bir dekor ortamı yapacak bu bitki sinek ve böcekleri uzaklaştırmaya da yardımcı olacaktır. Evinizin en çok kullanılan bölgelerinde saklamanız yeterli olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak pencerelerde mutlaka sineklik bulunsun. Sineklik ile birlikte bu bitkiler çok etkili olacaktır. Aynı zamanda ortam havasını da temizlemeye yardımcı olur. Bu etkilerinden dolayı yetiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz