Böcekleri ve Sinekleri Kovan Bitkiler Nelerdir?

0
9058

Sıcak yaz havaları yaklaşmakta iken bazı böceklerde artık yerini almaktadır. Böcek ilaçları hem pahalı hem de insan sağlığı açısından olumsuz etkileri vardır. Ayrıca evinizde bebek veya çocuk varsa durum biraz daha ciddi olmaktadır. Yazımızda hiç bir kimyasala gerek kalmadan doğal yöntemler ile böceklerden ve sineklerden nasıl kurtulacağız bu konuya değineceğiz.

Böcekleri ve Sinekleri Kovan Bitkiler Nelerdir?

1: Fesleğen

Genelde baharat olarak kullandığımız fesleğen sivrisinekleri uzaklaştırmak için doğal yöntemlerin başında yer almaktadır. Özellikle sivrisineklerin girebileceği noktalarda birer saklı fesleğen bırakarak girmelerini engelleyebilirsiniz. Kokusundan dolayı içeri girmek istemezler.

2: Kadife Çiçeği

3: Catnip Bitkisi

Kedi nanesi olarak geçen bitki sinekleri uzaklaştırmak için çok etkilidir. Evinizde 1 saksı bulunması yeterli olacaktır.

4: Biberiye

5: Sardunya

Evinizde güzel bir dekor ortamı yapacak bu bitki sinek ve böcekleri uzaklaştırmaya da yardımcı olacaktır. Evinizin en çok kullanılan bölgelerinde saklamanız yeterli olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak pencerelerde mutlaka sineklik bulunsun. Sineklik ile birlikte bu bitkiler çok etkili olacaktır. Aynı zamanda ortam havasını da temizlemeye yardımcı olur. Bu etkilerinden dolayı yetiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO