Birçok Rahatsızlıkta

0
1629

Bilinmeyen Ş’ifa Kaynağıymış Meğer…Diz ağrısı, Kireçlenme, Sıvı Kaybı, ve daha birçok rahatsızlığın tedavisinde..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

REKLAM

REKLAM
X

Diz Ağrısı ve KireçlenmeyeBamya tohumları doğal şartlarda kurutularak tüketilmelidir. Bu tohumları güvenilir aktarlardan da tedarik edebilirsiniz.

Bamya tohumları B ve C vitaminleri yönünden zengin yapıya sahip olduklarından, potasyum kalsiyum demir gibi mineraller bakımından da bir hayli zengindirler. Bu harika tohum içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir.

Aynı zamanda çok miktarda lif içerdiğinden dolayı tokluk hissi vermekte ve zayıflamak isteyen fertlerin gözdesi konumundadır.Bronşit ve astım gibi hastalıkların iyileşmesinde önemli rol alır.

Bu harika tohum hafızayı güçlendirmekle beraber konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur. Mideyi korumakla birlikte bağırsakları da temizleyerek kabızlık sorununu ortadan kaldırır.

Özellikle bamya tohumu eklem ağrıları, dizlerde sıvı kaybını menisküs ve kireçlenme gibi pek çok hastalığa iyi geliyor. Eklem sıvılarını arttırarak bunun gibi şikayetlerinizin önüne geçmekte bir hayli önemli rol alır.

Peki bu harika tohumu nasıl tüketmeliyiz şimdi de bunun hakkında bilgi verelim. Bamya tohumunu çeşitli şekillerde tüketebilirsiniz.

Bunlardan bir tanesi, bamya tohumları ufak bir yapıya sahip olduklarından hap içer gibi sabahları aç karnına 5-6 adet kadar bamya tohumunu bir bardak su ile içebilirsiniz. Bir diğer yöntem de bamya tohumunu kür kıvamına getirerek tüketmek.

Bunun için bizlere gereken malzemeler çok kolay. Bunun için 15-20 bamya tohumunu öğütücüden geçirerek toz haline getirin. 2 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ekledikten sonra karıştırarak macun haline getirin. Bu harika kürü hergün bir çay kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

Bamya tohumunu sıcak suya atıp demleyerek de tüketebilirsiniz. Aynı zamanda çorbalarınızın içerisine bamya tohumundan atarak da bu harika bitkinin faydalarından faydalanabilirsiniz.

Önemli: Bamya tohumlarını belirlenen ölçüleri aşmadan tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Alerji ya da kronik rahatsızlıkları olanlar ayrıntılı bilgi edinmeden tüketmemeleri gerekir.Her zaman öncelikle doktorunuza danışınız. Teşekkür eder, daha sağlıklı günler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz