Bir Kaşığı Bile Şifa Deposu

0
1041

REKLAM

ülkemizde sık sık imal edilen bitkisel ve yöresel ürünlerden bir tanesidir. Hem sofralarda bol bol yer alan hem de seçenek tıp tekniklerinde de sık sık sarfedilen bir gıdadir. Ayrıntılar yazının devamındadır…

REKLAM
X

Ülkemizde en sık Bursa’da imal edilen dut pekmezi, aynı vakitte da Marmara ve Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesi’nde de sık sık üretilmektedir.

Hem karaduttan hem de beyaz duttan yapılmak üzere iki tür olan dut pekmezi, hem karbonhidrat hem de C vitamini bakımından son derece varlıklı olup, yüksek kalorilidir. Hem de dut meyvesi dalından toplandığında çok tez bozulacağı amacıyla bir saklama yöntemi olarak da kullanılmaktadır.

Sağlığa olan yararları ile bilhassa kış aylarında kesinlikle ilaç niyetine kullanılması da gereklidir. Dut meyvesinin ilk olarak ezilerek suyunun çıkarılması ve kaynatıldıktan sonra pekmeze dönüştürülmesi ile yapıldığını belirtmek olası olacaktır.

Farklı bir tat ve renge sahip olan dut pekmezi ile ilgili bütün merak edilenler ve çok daha çoğu sizler amacıyla derlendi… Dut Pekmezi Cinselliğe Etkisi Nedir? Sağlık yönünden son derece büyük bir yararı bulunduğu tanınan dut pekmezi, bilhassa erkeklerin cinsel performans amacıyla tercih ettiği gıdalar arasında yer almaktadır.

Yapılan incelemelera göre dut pekmezi sperm adedinin arttırılmasında son derece etkili bir gıda olarak literatürde yer almıştır. Genel sıhhat durumunun iyiye gitmesi, beden yorgunluğunun azaltılması, enerji vermesi gibi etkisi sebebi ile dut pekmezi cinsel performans ve aktivitelerin de arttırılmasına büyük bir yarar sağlar.

Bu amaçla bilhassa erkek bireylerde cinsel performans amacıyla kullanılması gereken gıdalar arasında yer almaktadır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz