Biontech aşısıyla ilgili flaş karar

0
312

Son dakika haberine göre, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada koronavirüse karşı tam onaylanan ilk aşı oldu.

REKLAM

REKLAM
X

The Washington Post’un haberine göre, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verdi. Söz konusu aşı, ABD’de geçen yıl aralık ayında acil kullanım onayı almıştı. Böylelikle Pfizer/BioNTech aşısı dünyada corona virüse karşı tam onaylanan ilk aşı oldu.

AŞI TEREDDÜDÜ KIRILIRSA SONBHARA KADAR DELTA VARYANTI KONTROL ALTINA ALINABİLİR

ABD’de bulunan Jackson Laboratuvarı Enstitüsü’nde baş araştırmacı olarak görev yapan İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, delta varyantına karşı çift doz BioNTech ya da 2 doz Sinovac-1 doz BioNTech aşısının çok önemli olduğunu belirterek, “Üçüncü doz burada gerekli. Bunun için henüz daha yüzde 40-50’lere yaklaşıyoruz. Yeterince insan aşılanmadı maalesef. Aşı tereddüdünü kırabilirsek sonbahara kadar deltanın da önünü tamamen kesmiş oluruz.” dedi.

BIDEN’DAN AÇIKLAMA

“ABD Başkanı Biden, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi’nin duyurusunu Twitter’da alıntılayarak bir açıklama yayınladı. Biden açıklamasında “FDA, Pfizer koronavirüs aşısını resmen onayladı. Her üç Kovid aşısı da FDA’nın acil kullanım için katı standartlarını karşılamış olsa da, bu onay aşının güvenli ve etkili olduğuna dair ek güven vermelidir. Henüz aşı olmadıysanız, şimdi tam zamanı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz