BioNTech aşıları için çarpıcı açıklama: İki BioNtech aşısı arasına 8 haftalık ara en iyi süre olarak belirlendi…

0
1000

İngiltere sınırlarında gelen araştırmalara bakılacak olduğu zaman iki Pfizer – BioNTech aşılarının arasına 8 hafttalıksüreç ara verilmesi, bedenlerde daha fazla antikor oluşumlarına yardımcı oluyor. 

REKLAM

Pfizer – BioNTech aşı ile ilgili olarak İngiltere sınırlarında gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman iki Pfizer – BioNTech aşılarının arasına 8 hafttalık süreç ara verilmesi, bedenlerde daha fazla antikor oluşumlarına yardımcı oluyor. 

REKLAM
X

Aşıdan sorumlu olarak yer alan bakan yardımcısı NadhimZahawi, bağışıklık ve aşılama ortak komisyonlarının takviyeleri ile iki aşı arasında 8 haftalık süreçlere indirilmiş olduğuna dair hatırlatmalarda bulunurken bu araştırma sonucu alınan kararların desteklenmiş olduğu tarzında ifadelere yer verdi. 

Araştırma sırasında farklı aralıklar ile birinci ve ikinci aşıların yapılmış olduğu 503 farklı çalışan üzerinde yapıldı. Bu grubun içerisinde Alfa virüslerin yer aldığı İngiltere sınırlarında daha yaygın olan 2020 yıl sonu 2021 başlarında aşılamalar olduğuna dair yer verdi.

Değerlendirme süreçlerine alınmış olan sağlık çalışanları ise ikinci doz aşıları olmasının ardından 1 ay sonraki süreçlerde antikor değerlerinde ölçmeler yapıldı. 

Elde edilen verilere bakılacak olduğu zaman;1. Kısa ya da aralıklı olarak veriler olsa bile iki Pfizer –BioNTech aşıları güçlü bir koruyuculuk imkanı sunmaya devam ediyor. 

2. Üç haftalık aşı süreçleri meydana gelse bile 10 haftalık aralıklar ile olana kıyas yapılacak olduğu zaman daha az nötralize edici olan antikor kurulumları meydana çıkıyor. 3. Antikor seviyeleri ilk aşı ardından düşüşe geçiyor olsa bile T hücreleri ismi ile bilinen farklı tür bağışıklık hücreleri yüksek bir şekilde yerini korumaya devam ediyor.

Aşılamalara devam eden ekip liderlerinden bir tanesi olarak yer alan Oxford üniversitesi profesör Susanna Duanchie, iki dozluk aşıların daha iyi bir şekilde yer aldığı söylerken sekiz haftalık süreçler içerisinde araların en iyi olacağını dile getirdi. 

Newcastle üniversitesi doktor Rebecca Payne kanadından gelen açıklama sırasında araştırmaların iki aşı ile koronavirüssüreçlerine karşı en güçlü koruma etkileri olduğuna dair ifadelere yer verdi.

İngiltere sınırlarında aşılama ile ilgili verilere yer verilirken tek dozların dahi hastane yarış verileri üzerinde düşme olduğuna dair ifadelere yer verdi. Hükümet destekli olarak yer alan bu araştırma sırasında henüz farklı uzmanlar aracılığı ile değerlendirmeler yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz