Belli Oldu.

0
381

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra cnsız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın gözaltına alınan aile fertlerindan dede Hasan Yağal tutuklandı

REKLAM

Müslüme’nin anne ve babası dahil diğer aile üyeleri ise savcılıkça serbest bırakıldı. Gülnar’da Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 3 yaşındaki kızı Müslüme’nin csedi, kaybolduğu 10 Kasım tarihinden 10 gün sonra, çadıra 7 kilometre mesafede 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulunmuş, otopsi işlemlerinin ardından Karaman’da toprağa verilmişti.

REKLAM
X

TTUKLANAN DEDE NE DEMİŞTİ? İ

HA’da yer alan haberde, arama çalışmalarını da yakından takip eden dede Hasan Yağal, Müslüme’nin kaybolmasının ardından geçen 4 gece sonrasında yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: “O günden beri sağ olsun devletimiz tüm gücüyle arıyor ama yok. Ben sürüye gitmiştim, çocuk arabayı çok severdi, arabaya bineceğim diye babasının arkasından kaçmış, anası tutmuş, alıkoymuş ağlarmış. Ondan sonra da yıkılası çadırı düzenleyeyim diye onunla uğraşırken, geç mi haberi oldu, erken mi haberi oldu, bilmiyorum, bir bakmış çocuk yok. Çocuk çok hareketliydi, çok akıllıydı. Zayıf bir çocuktu ama hareketliydi.”

“ÜZERİNDE KIYAFETİ YOKTU”

Müslüme Yagal’ın cnsız bedenini bulan çoban Ayşe Bacak, dün “Müslüme’nin buraya gelmesi mümkün değil. Benim bile gelmem 1-1 buçuk saati buluyor. Gördüğümde küçük kız sırt üstü yatıyordu. Çocuğun belden aşağısı açıktı. Altında hiçbir kıyafeti yoktu. Ayakkabısı ve şalvarı yakınındaydı. Montu ise biraz ötedeki taşın üzerindeydi. Korktuğum için oradan uzaklaştım. Eşimi aradım. Jandarma gelince de gittim.” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz