BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KURBAN BAYRAMI TATİLİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

0
369

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 salgını ile mücadeleye ilişkin, “Virüsün yeni varyantları tüm dünyayı tehdit etmeye ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla diğer ülkelere nispeten iyi bir noktadayız.” şeklinde konuştu.

REKLAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

REKLAM
X

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız” ifadelerini kullanarak açıklamalarına devam etti.

Erdoğan açıklamalarına daha sonra şu şekilde devam etti:

2021 yılında ulaşacağımız büyüme oranı sayesinde dünyanın yükselen ekonomisi olduğumuzu, hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı herkese ispatlayacağız. Büyük ve güçlü bir Türkiye inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar dolaştırmak için çalışanların, müspet tüm gelişmelerin üzerini kapatarak umutsuzluk ile körükleme gayretlerinin beyhude boşuna olduğunu göreceğiz. Önümüzdeki yılları kazasız belasız geride bırakarak gündemdeki yatırımları, projeleri politikaları hayata geçirdiğimizde büyük ve güçlü Türkiye’yi tam anlamıyla inşa etmiş olacağız.

Artık Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmaya çok yakındır. Küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeni baştan yapılandırıldığı bu süreç kapsamında Türkiye’yi hak ettiği yere getirmek için son asırların en önemli fırsatını aslında yakalamış durumdayız.

Bayramda Otoyollarda Ücretsiz Geçiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.” dedi. Erdoğan, “Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.” ifadelerini kullanarak “Ülkemizin doğusuyla batısı, kuzeyiyle güneyi arasında hem hak ve özgürlükler hem temel hizmetler bakımından hiçbir fark kalmamıştır.” şeklinde açıklamalarda bulundu

15 Temmuz Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına 15 Temmuz hakkında konuşarak şöyle devam etti;

Türk milletinin yazdığı 15 Temmuz destanı, asırlar boyunca hatırlanacak ve dersler çıkartılacak tarihi ve büyük bir dönüm noktasıdır.

Bayram Tatili Kaç Gün olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile çıkmış oluyor. Bayram tatili sebebiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına uymalarını, kazalara karşı oldukça dikkatli olmalarını rica ediyorum.” dedi

Kadıköy’de Kiliseye Saygısızlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadıköy’deki kiliseye yapılan saygısızlığa ilişkin olarak sözlerine şunları da ekledi;

İstanbul Kadıköy’de bir kilise duvarının üzerine çıkılarak sergilenen saygısızlığı birliğimize, beraberliğimize yönelik bir provokasyon olarak görüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz