Basit ve etkili temizlik yöntemlerini evinizin her köşesinde deneyebilirsiniz

0
333

Dışarıdan görüldüğünde ben bunu nasıl temizleyeceğim dediğiniz yerler aslında basit temizlik yöntemleriyle hemen çıkabiliyor. Bu yöntemleri evinizde uyguladığınızda sonuçlara siz de şaşıracaksınız. İşte detaylar…

Paslanmış lavabo giderleri için diş macunuBu yöntem, evde temizlik malzemesi bulunmadığında faydalı olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, banyo lavabonuzun parlamasını sağlamak için biraz beyaz diş macunu (jel değil).

Temizlemek için nemli bir sünger kullanın. Dişlerdeki plağı çıkarmak için içerisinde bulunan kimyasallar lavabo giderlerinin pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.

Tuvalet sifonlarının deliklerinin temizlenmesi, suyun daha gür bir şekilde akmasını sağlayarak tuvaletinizin daha temiz görünmesini sağlar.

Zamanla tuvaletlerimiz daha yavaş ve etkisiz bir şekilde sifon çekmeye başlayabilir. Bu oluyorsa, tuvaletin altındaki sifonu çekince suyun geldiği delikler minerallerle tıkanmış olabilir.

Delikleri küçük bir ayna ile kontrol edin ve ucu deliklere sokmak ve kalıntıları çıkarmak için bükülmüş bir elbise askısı kullanın.Küflenmiş duvarlar için sunduğumuz çok pratik ve bir o kadar da etkili yöntem için bir sonraki sayfamıza geçiniz.

Kabartma tozu küfleri gidermede çok etkilidir.Küf, evlerimizin banyo, bodrum gibi nemli ve havalandırılmayan alanlarında ve pencerelerimizin etrafında zamanla oluşur.

Bu küfleri yok etmek için mükemmel bir şekilde çalışan formülümü size veriyorum, sprey şişesinde 1 fincan su ile 1 fincan kabartma tozunu (karbonatı) karıştırın.

Karışımı küfün üzerine püskürtün ve 5 dakika bekletin. Bir sünger veya fırça ile ovalayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock