Baş parmağınızı bu şekilde esnettiğinizde

0
1368

İnsan beyinde en büyük bölüm elimizi ve parmaklarımızı kontrol eden kısımdır. Parmaklarımızda da büyük miktarda sinir uçları bulunmaktadır ve bir teoriye göre belirli bir şekilde bu noktalara basıldığında,… OLANI DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ! İŞTE SEBEBİ…

REKLAM

REKLAM
X

İnsan beyinde en büyük bölüm elimizi ve parmaklarımızı kontrol eden kısımdır. Parmaklarımızda da büyük miktarda sinir uçları bulunmaktadır ve bir teoriye göre belirli bir şekilde bu noktalara basıldığında, vücuda enerji dolaşımına izin veren kanalları bağlamamıza yardımcı oluyor. Bu nedenle elimizin bazı yerlerini kullanarak uyum ve sevincin tadını çıkarabiliriz.

Şifa için Gyan mudra (Bilgi mudrası) Bir lotus duruşunda oturun ve ellerinizi dizinize koyun, sonra baş parmağınızın ucu ile parmak ucuna dokunun ve kalan üç parmağınızı serbest bırakın.

Faydaları: Konsantrasyonu güçlendirir Rahatlamanıza yardım eder Uykusuzluğun tedavisi Depresyonu giderir

Vaya mudra (Hava mudrası) İşaret parmağınızı avucunuza doğru katlayın ve baş parmağınızla bastırın. Diğer parmaklarınızı ise uzatın. Faydaları: Aşırı gazı ortadan kaldırır Havayla ilişkili sorunlar, örneğin gaz, gaz değişimi, artrit vb.

Şifa için Prithvi mudra (Toprak mudrası) Yüzük parmağınızın başparmağının ucuna dokunun ve birbirine dik olarak bastırın. Diğer parmaklarınızı ise dik uzatın.

Faydaları: Vücudunuzdaki toprak öğesini dengeler Kan dolaşımını geliştirir Sindirimi iyileştirir.

Agni mudra (Ateş mudrası) Yüzük parmağını avuca doğru kapatın ve baş parmağınızla bu parmağın ikinci boğumuna bastırın. Diğer parmaklarınızı ise dik uzatın. Faydaları: Kolesterolü düşürür Yağı azaltır Metabolizmayı Hızlandırır.

Jal mudra (Varuna mudra / Su mudrası) Baş parmağınızla küçük parmak ucunuza bastırmadan dokunun ve parmakların geri kalan kısmını resimde gösterildiği gibi düz tutun.

Faydaları: Vücut ağrılarını azaltır Dolaşımı güçlendirir Ağız kuruluğunu azaltır.

Shunya mudra (Boşluk mudrası) Orta parmağınızın ilk boğumuna başparmak ile bastırılmalıdır.

Faydaları: Baş dönmesini azaltır Kulak, burun ve dil problemiyle baş ederlerPrana şifa (Hayat çamuru çubuğu mudrası) Küçük parmağınızı ve yüzük parmağınızı bükün, ardından bu iki parmağın ucuyla başparmağınızın ucunu birleştirin.

Faydaları: Vücudunuza enerji verir Bağışıklık sisteminizi güçlendirir Göz problemlerini iyileştirir