BAKIN BİZE NE YEDİRMİŞLER

0
32708

REKLAM

REKLAM
X

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan analizler neticesinde bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan içinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.

Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan analizler neticesinde bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü. Bim’de satılan Dağhan Sucuk’tan çıkanlar..

Türkiye’nin en çok market mağaza zincirine sahip olan BİM marketlerinde satılan sucukların içinde mide bulandıracak katkı maddeleri çıktı.

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan analizler neticesinde bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü Bakanlık doğrultusundan oluşturulan denetlemelerde belirleme edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı.

GercekTaraf.com haber sitesinin haberine göre;Bakanlık doğrultusundan belirleme edilen ürünlerin içinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geride bıraktığımız ürünlerin yine pazara sürüldüğü görüldü.

BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirti edilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı.

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı doğrultusundan oluşturulan analizlerde, Sultan Et Ürünleri doğrultusundan üretilen, BİM marketlerinde satışa yayılan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı açıklandı. Firma yetkilileri Bakanlık doğrultusundan oluşturulan analizlere itiraz etti.

Besin Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aynı üründen bir örnek daha aldı.İkinciye oluşturulan analizlerde de Tükrük Bezi (Baş eti) çıktığı görüldü. Bakanlık doğrultusundan, Sultan Et firmasına cezai prosedür uygulandığı öğrenildi.

Bakanlık doğrultusundan oluşturulan denetlemelerde belirleme edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı.

GercekTaraf.com haber sitesinin haberine göre; Bakanlık doğrultusundan belirleme edilen ürünlerin içinde at eti, eşşek eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geride bıraktığımız ürünlerin yine pazara sürüldüğü görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz