Bakan Koca’dan Açıklama Tam Kapanmanın Ardından Tam Açılma Olacak mı?

0
506

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma döneminin daha ilk günlerinde olmamıza rağmen şimdiden bayram sonrasında normalleşme olup olmayacağı konuşulmaya başlandı. Bakan Fahrettin Koca bu süreç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

REKLAM

Geçen hafta pazartesi günü gerçekleştirilin kabine toplantısında alınan karar ile 29 Nisan 2021 tarihi ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ‘tam kapanma’ olacağını duyurmuştu. Alınan karar ile 17 gün boyunca tam kapanma ilan edilirken çok sayıda iş yerleri kapanmak durumunda kaldı. Şehirler arası seyahat ve ulaşıma da yasak geldi.

REKLAM
X

Tam Açılma Ne Zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının hemen ardından yaptığı açıklamada günlük vaka sayısının 5 bine kadar indirilmesinin hedeflendiğini açıklamıştı.

Tam kapanmanın ilk günlerinde bu rakama oldukça uzak ve tam kapanmanın daha ilk üç gününde olmamıza rağmen herkesin merak konusu bayram sonrası tam açılma olacak mı? Sorusu oldu.

Açıklamada bulunan Fahrettin Koca tam kapanma sürecinin sonunda tam açılmanın olup olmayacağı ile ilgili yansıtılan soruya ‘bunun dengeli ve doğru bir süreç olmasını fakat pratik hayatı da zorlayan bir süreç olmaması için kontrollü ilerlemenin daha anlamlı ve doğru olacağını düşünüyorum’ cevabını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz