Alüminyum Folyonun Gıdalar Harici Farklı Kullanım Alanları

0
28761

Alüminyum folyo gıdalarda kullanımı pek tavsiye edilmese de sıkça kullanıldığı gözlenmektedir. Ancak bazı ülkelerde çok farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Soğuk hastalıklarından kas ve kemik ağrılarına pek çok farklı alanda Asya ülkeleri tarafından bilinen bir yöntemdir. Kısaca alternatif tıp adı ile uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu maddelere göz atalım:

REKLAM

1: Kemik ve Kas Acıları İçin

REKLAM
X

Özellikle akşam saatlerinde eve geldiğinizde veya uyuma esnasında kas ve kemik ağrıları varsa bu yöntem sizlere iyi gelebilir. Genel olarak ayakta oluşacak ağrılar için gece uyumadan önce folyo ile ayaklarınızı sarıp uyuyun. Bir kaç gece uyguladıktan sonra ağrıların az da olsa geçtiğini göreceksiniz.

2: Kış Hastalıkları İçin

Uyguladığınız bir çok tedaviye rağmen geçmeyen soğuk hastalıkları ile savaşıyorsanız bir de bu yöntemi denemenizi tavsiye ediyoruz. Akşam evde otururken ayaklarınızı folyo sarıp 2 saat kadar bekleyin. Açıp bir süre hava aldıktan sonra tekrardan sarıp bekleyin. 10 gün kadar bu şekilde uygulamaya devam edin.

3: Cildi Tazelemek İçin

Göz altı morlukları ve cilt gözenekleri için bu yöntem size çok iyi gelecektir. Buzdolabında bulunan folyoyu soğuduktan sonra çıkarın ve yüzünüze belli kısımlarını özellikle göz altı kısımlarını sarın. Bir süre bekledikten sonra çıkarın. Burnun üst kısmına da uygulayabilirsiniz. Soğuk etkisi ile gözenekleri daha dar hale getirerek yağ ve siyah nokta birikimini önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz