Akik Mercan Kuvars Ametist Doğal Taşların Faydaları Nelerdir?

0
1457

Doğal taşlar yüzyıllar önce keşfedilen özellikleri ile birlikte günümüzde bilimsel olarak da kanıtlanan bir çok faydası mevcuttur. Doğal taşlardan olan akik, mercan , kuvars ve ametistin faydalarını sizlere sunacağız. Bu taşların içerisinde yer alan doğal minerallerin faydaları oldukça fazladır. Yapısında yer alan enerji ve mineraller ile negatif enerjiyi atmada oldukça etkili olacaktır.

Akik Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Akik taşı araştırmalar sonucunda metabolizma sorunlarına karşı etkisi tespit edilmiştir. Stres ve gergin durumların azalmasında destek olmaktadır. Kolye veya bileklik gibi kullanıldığı durumlarda kemik sağlığına da etki ettiği söylenmektedir. Cilt üzerinde sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Stresli bir yaşamınız varsa ve cildinizi korumak istiyorsanız akik taşını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Mercan Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Mercan taşı özellikle kalp ve akciğer sorunlarına karşı olumlu etkileri vardır. Kalp üzerindeki ritim bozukluğuna karşı olumlu etkileri mevcuttur. Aynı şekilde tıkanan damarların da açılmasında olumlu etkileri vardır.

Buna ek olarak bunlara ek olarak solunum yolu rahatsızlıklarına karşı olumlu etkileri vardır. Nefes almayı rahatlatır ve bunun sonucunda da gece rahat bir uyku çekmenize destek olmaktadır. Gece uyumadan önce yastığınızın altına koyarak kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ametist Doğal Taş Kullanımı ve Faydaları

Kuvars taşının kullanımı, takılardan nazaran evlerde süs eşyası olarak kullanılmaktadır.. Kendi içerisinde iri kristalli ve kriptokristalen olmak üzere iki özelliğe ayrılan bu taş, çok büyük taş yapısı olarak odaların masa üzerlerinde kullanılmaktadır. Kuvars taşı, beyinde bulunan dalgaları ve etkileşimi düzenlemekle birlikte çalışma odalarının hareketliliğini sağlamaktadır. Genellikle çalışma alanlarında, ofislerde ve öğrenci odalarında kullanılan bu doğal taş, kişinin üzerindeki uyku durumunu yok etme özelliğine sahiptir. Dinç kalmak için kullanılan taşlardan biridir. Suçluluk, kıskançlık ve korku duygularını sıklıkla yaşayan kişilerin, zihinsel süreçlerinde gereksiz bir başarısızlık yaşayanların bu taşı çalışma alanlarında bulundurması önerilmektedir.

Taşların özellikleri hepsinin farklı farklı olsa da faydalı etkiler fazladır. Bu yüzden imkanlar dahilinde doğal taşları bol bol evinizde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm etkilere karşı yine de ciddi bir rahatsızlığınız varsa doktora danışıp kullanmanızda fayda olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.