Ailelerini Reddeden Ünlüler

0
463

Serenay Sarıkaya : 

Serenay Sarıkaya’nın annesi ve babası, genç oyuncu henüz çok küçükken ayrıldı. Babası Serenay ve annesini terk edip, başka bir kadınla evlendi.7 yaşından beri görüşmüyorlar. Babasız büyümenin acısını şu sözlerle dile getiriyor Serenay; ”Ben asla karşımda omuzları sarsıla sarsıla ağlayan bir çocuğa arkamı dönmezdim. Özellikle bir kız çocuğunun okul zamanlarında babasız olması büyük bir olay. Şimdi ben o adama baba desem, ölmüş çocukluğumun ruhu sızlar.” Babası başka bir kadınla evlendikten sonra annesi ile Ankara’dan İstanbul’a taşınan Serenay, henüz 13 yaşındayken çalışmaya başladı. Maddi açıdan epey zor günler geçirdiğini söylüyoR

REKLAM

REKLAM
X

Ebru Gündeş : 

Bir baba faciası da Ebru Gündeş’ten… Babası bebekken terk etmiş… Klasik ve bilinen bir hikaye. Elbette ki babası kızı ünlü ve zengin olduktan sonra yeniden iletişime geçmek istiyor. Ebru Gündeş bir süre reddetse de, beyin kanaması olayından sonra babasıyla barıştı ve helallik aldı. Ardından babası yeniden televizyonlara çıkarak kızının kendisiyle ilgilenmediğini iddia etti. Gündeş ise Instagram hesabından “Baba olmanın” herkesin harcı olmadığına dair manidar paylaşımlar yapıyor.

Pelin Karahan :

Pelin Karahan’ın annesi ve babası, genç oyuncu henüz 8 aylıkken boşandılar. Yıllarca babasını görmeyen Pelin, 17 yaşındayken annesinin ısrarıyla babasıyla ilk kez görüştü. Sonrasında babasının, kendisinin hangi şehirlerde, nerede olduğunu bilmesine rağmen hiçbir iletişim girişiminde bulunmadığını belirten Karahan, ünlü olduktan sonra gelen buluşma talebi için “zamanlama manidar” dedi.

Aysun Kayacı : 

Aysun Kayacı babasını “alkolik ve şizofren” olarak tanımlıyor. Çocuk yaşta babasından yediği dayak yüzünden burnu dahi kırılmış. O da kendisiyle iletişime geçmeye çalışan babasını reddedenlerden. Çocukluğu boyunca şiddet gördüğünü belirten ünlü manken, babası gibi delirmekten korktuğunu da saklamıyor.Hatta öyle ki, ilk estetik ameliyatını, babasının kırdığı burnunu düzelttirmek için yaptırmış

Umut Oğuz : 

Çocuk yaşta, ailesinden özellikle annesinden şiddet gördüğünü yıllar sonra itiraf etti. Çocukken yaşadığı travmaların üzerinde büyük bir etki bıraktığını söyledi.

Burcu Esmersoy : 

Burcu Esmersoy’un babası da eşini ve iki kızını terk edenlerden. Annesiyle kalan Burcu Esmersoy ve ablasına, anneannesi ve dedesi de “Biz bakmayız, babasının ailesi baksın!” diyerek yüz çevirmiş ve iki kızı babaannesi ile diğer dedesi büyütmüş. Burcu Esmersoy babasıyla görüşmüyor; hatta fiziksel olarak babasına benziyor olmaktan bile “maalesef” diyerek, üzüntülü bir şekilde bahsediyor.

Nazan Öncel :

Nazan Öncel üvey babası tarafından cinsel istismara uğradı, acı dolu bir çocukluk geçirdi. “Demir Leblebi” şarkısıyla acısını kustu. Öz babasıyla ve istismarcı üvey babasıyla görüşmese de, annesiyle arası iyiydi. Buruk bir çocukluk geçirdim, hatırlamak dahi istemiyorum” diyor.

Nükhet Duru : 

Nükhet Duru ile babası arasındaki sorunlar, Duru henüz 11 yaşındayken anne ve babasının boşanma kararı almasıyla başladı. Velayeti babasında kalan güzel sanatçı, baba Duru bir ay boyunca eve gelmeyince intihara kalkıştı. Bu olaydan sonra babası ile arasında uçurumlar açılan Nükhet Duru, onun izni olmadan sahneye çıkınca polis tarafından gözaltına alındı. Küçük yaşlardan itibaren üst üste yaşadığı olaylar ünlü sanatçıyı çeşitli sağlık problemleriyle de karşı karşıya bıraktı. Yaşamı boyunca kızı ile arasındaki buzları eritmeyi başaramayan Kemal Duru bakımsızlık yüzünden bitkin düşünce hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı.

Ajda Pekkan : 

Pop müziğin divası Ajda Pekkan da babası ile sorun yaşayan ünlülerden. Özel hayatını kameralardan uzak yaşamayı tercih eden diva, gördüğü şiddeti ve baba-kız ilişkisindeki aksaklıkları katıldığı televizyon programında dile getirmişti.

Hande Ataizi :

Adı sansasyonel olaylarla anılan Hande Ataizi’nin babası ondan farklı bir yaşantıya sahip. Ataizi, babasının tamamen maneviyatla ilgilendiğini ve hatta fanatik tarikatçı olduğunu, bu nedenle de babasıyla oturup konuşamadığını açıklamıştı. Küçük yaşlarda anne ve babasının ayrılması da aralarındaki mesafenin oluşmasına sebep olmuş. Ataizi annesinin ikinci eşi olan Hadi Çelen’i gerçek babası olarak görüyormuş.

Müslüm Gürses :

Aile konusunda en trajik hikayelerden biri kesinlikle Müslüm Gürses’e ait. Müslüm Gürses’in babası, eşini bir kıskançlık krizine girerek öldürmüştü. Bu sebepten uzun yıllar hapis yattı. Müslüm Gürses “dedikodu ve iftirayla ailemi mahvettiler” dediği köyüne ve mahallesine bir daha dönmedi. Baba tarafından akrabalarıyla da neredeyse hiç görüşmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz