Şartlar Belli Oldu!

0
1771

İhtiyaç sahibi vatandaşların hesabına 15 Ekim’de 1797 TL ödeme yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan ödemelerde Başvuru için son günler. 15 Ekim’de hesaplara 1797 TL yatacak! Başvuru yapmak için son günler, şartlar belli oldu!

REKLAM


REKLAM
X

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan evde bakıma muhtaç olan çok sayıda vatandaşın hesabına 15 Ekim’de 1.797 TL ödeme yatırılacak.

Evde bakım maaşı olarak bilinen bu ödemeler hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç olan vatandaşların ailelerinden Koparılan maması için ailelerine ödeniyor.

Evde bakım maaşı alabilmek için bir takım kriterlere uygun olmak gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen kriterleri Taşıyan vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda ödemeleri alabiliyor.


Hesap numarası olan vatandaşların banka hesabına ödeme yatırılırken olmayanlar ise PTT aracılığı ile ödemelerini çekebiliyor. Peki evde bakım maaşı başvuru şartları neler? Evde bakım parası kimlere verilir?

Evde bakıma muhtaç olan yaşlı, hasta ve engelli kişilerin ailelerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak yardım parası yatırılıyor. Evde bakım aylığı olarak bilinen ödemeler yılda 2 defa enflasyon rakamları doğrultusunda zamlanıyor.

Temmuz ayında yapılan zamlar sonrasında evde bakım maaşı 1797 lira olarak ödenmeye başlandı. Başvuru yapan ve gerekli kriterleri Taşıyan vatandaşlara hemen maaş bağlanıyor ve her ayın 15’inde Maaşlar hesaba geçiyor.

Hesap numarası olmayan ve banka hesabı kullanmayan vatandaşlar ise maaş ödemelerini PTT aracılığı ile alabiliyor.

Peki kimler evde bakım maaşı başvurusu yapabilir? 2021 evde bakım maaşı ne kadar?

EVDE BAKIM MAAŞI KİMLERE VERİLİR?

Evde bakım maaşı, sosyal destek ödemeleri arasında yer alıyor ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ödeniyor.

Kimlere evde bakım maaşı verilir sorusu çok sık araştırılan sorular arasında bulunuyor. Hasta, yaşlı ve engelli olan kişilerin aileleri bu ödemelerden faydalanabiliyor.

Evde bakım parası bu kişilerin ailelerinden Koparılmaması ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması için ödeniyor.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI KAÇ TL?

Evde bakım maaşı 2021 ne kadar sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Evde bakım parası 2021 yılının Temmuz ayında gelen zam sonrasında 1797 TL olarak ödenmeye başlandı.

Evde bakım maaşına enflasyon oranları doğrultusunda zam yapılıyor.

2022 yılının Ocak ayında da yeni enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte Evde bakım maaşına zam gelecek ve 15 Ocak’taki maaşlar zamlı olarak ödenecek.

EVDE BAKIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI

Evde bakım aylığı almak isteyen vatandaşların başvuru şartlarına uygun olmaları gerekiyor. Evde bakım parası alabilmek için öncelikle Evde hasta yaşlı ve engelli birine bakmak gerekiyor.

Aynı zamanda kişinin bulunduğu evde hane içindeki Kişi sayısına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Evde bakım maaşı başvurusu yapmak için gerekli evrakları hazırladıktan sonra il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru yapmak gerekiyor.

Gereken evraklar konusunda da vakıflara başvurarak detaylı bilgi almak mümkün.

9 EKİM 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Evde bakım maaşı ödemeleri aylık olarak yapılıyor. Sabah saatlerinden bu yana da 9 Ekim 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Ancak 9 Ekim’de henüz evde bakım parası ödemeleri başlamadı. Evde bakım maaşı ödemeleri 15 Ekim tarihinden itibaren başlayacak ve ay sonuna kadar tamamlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz