1960 ların sonrası..

0
3369

B’akın Neden E-vlenmemiş…Devlet Bahçeli Neden Bekar..1960 ların sonrası…Bahçeli şimdiki adı gazi üniversitesi olanAnkara iktisadi ilimler akademisinde okumaktadır..Solcu bir kadına aşık olur.Kadında karşılık verir aşkına.E-vlenmeye karar verirler ama..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

REKLAM

REKLAM
X

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aslen Osmaniyeli. Peki Devlet Bahçeli hiç evlendi mi ülkücü mazisinde neler var? 1948 yılında Osmaniye’de Doğan Devlet Bahçeli, Türkmen’dendir.

Babası Salih Bahçeli’nin çiftçi çiftçilerindendi. Bahçeli’nin annesinin adı ise Samiye’dir. Fettahoğulları olarak geniş ve geniş bir Türkmen ailesi olanlı, 4 kişilikten sistem. Babasının ilknden olan 2 vardır. Hiç evlenmeyen Devlet Bahçeli, kendisi gibi hiç evlenmeyen kızla Serpil Bahçeli ile birlikte.

Peki neden hiç evlenmedi?

Bahçeli hakkında bir kişi üzerinde evlenmediği sorulunca yazmıştı: – “Bu bir kaderdir, demek de tartışma da yapılmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu”. Bahçeli’nin bir kaç kez oynandığı yerde olduğu için kısmet olmuyor. İlk Evlilik Düşüncesi 1987 yılında olmuş.

Annesi beğendiği kızı istemee gidemeden vefat edince Bahçeli bu mevzuyu rafa kaldırmış. bir kaç kez daha önce var olan bir türlü kısmet aracılığıyla. Bahçeli’de bekarlıkta kararlaştırıldı.

Babası solcuydu Sol ideolojiye sahip bir ailede yetişen Bahçeli’nin babası Cumhuriyet Halk Partili ve İsmet İnönü hayranıdır. Devlet Bahçeli hiç evlenmemiştir. Eğitimi İlkde memleketi 7 Ocak İlkokulu’nda tamamlandı. Ortaokulun üç genç’da büyük servetki abisiyle Adana Özel Çukurova Koleji’nde yatılı okudu.

Lise için İstanbul’a yakınlarınınlarının gitti ve Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci sınıfta Etiler’deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı.

1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) kazanma ve dış ticaret bölümü 1971’de bitirerek mezun oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz