13 Ocak 2020 Hile Yapan Firmalar Listesi

0
60998

Gün geçmiyor ki farklı bir gıda hileleri ile karşı karşıya kalmayalım.. Bakanlık tarafından açıklanan 30 Ocak 2020 tarihli gıdalarda hile yapan firmaların listesini sizler için yayımladık. Bu markalara dikkat edip bu ürünleri tüketmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bu markaların tek amacı daha fazla kar yapmak daha azla para kazanmaktır. Bu amaçla gıdaların üzerinde bir çok farklı hile metodlarına başvurmaktadırlar. Gıda boyalarının kullanımı, yasak bazı koruyucu maddeler, zeytinyağı diye satılan ürünlerde başka yağların bulunması, bal da şekere rastlanması, çikolatada kimyasal maddeler, dana eti diye satılan ürünlerde tavuk eti bulunması, dana eti diye domuz eti satılması. peynirlere margarin katılması gibi pek çok farklı hileye yönelmektedir.

Başta belirttiğimiz gibi amaç sadece para kazanmak , daha fazla para kazanmak….

Bakanlığımız bu şirketlere verilen cezaları daha da arttırmalıdır. Cezalar yeterli olmuyor ki bu firmalar başka isimlerde tekrardan üretime devam ediyorlar. Şimdi bu firmalara göz atalım:

https://saracoglufaydalari.com/wp-content/uploads/2020/01/Kamuoyu_Duyurusu_2020-1.pdf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.