1.259 lira bugün hesaplarda ! Paranız yatırılmazsa…

0
3142

Paralar banka hesaplarına yatırılıyor. Tarih belli oldu. Ödemeler başladı. 15 Eylül’e kadar ödemeler tamamlanmış olacak. Yüz binlerce kişi bekliyordu. Bakan Derya Yanık detayları paylaştı.

REKLAM

REKLAM
X

 Destek ödemeleri bugün yapılıyor. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için 170 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıyoruz.” dedi.

SED BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ !

1.259 lira bugün hesaplarda ! Paranız yatırılmazsa…

1.259 TL’lik destek ödemeleri bugün başlıyor. Paralar vatandaşların banka hesaplarına yatırlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) eylül ayı ödemelerinin başladığını belirtti.

Çocukların öncelikle ailelerinin yanında desteklenmesini hedeflediklerini ifade eden Bakan Yanık, her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek verildiğini kaydetti.

Bakan Yanık, SED yardımının bugün hesaplara yatırılmaya başlandığını, 15 Eylül’e kadar tamamlanacağını bildirdi. Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için aile bütünlüğüne önem veriyoruz. Hedefimiz ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarımızın ailelerinden uzakta büyümelerinin önüne geçmek ve ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada yetişmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelerimize Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunuyoruz. SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. Eylül ayı için 170 milyon TL SED ödemesi yapacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz