1.250 TL Veriliyor

0
13416

Okulların açılması ile beraber milyonlarca bireyin beklediği ödemelerden de haber geldi. ihtiyaç sahibi aileler için her çocuk başına 1.250 lira hesaba yatacak. İşte merak edilenler… Her çocuk için 1.250 TL hesaba yatıyor! PTT başvuruları açıldı, kırtasiye ve okul masrafları dert olmaktan çıkıyor!

Çocuk sahibi olan binlerce ailenin beklediği ödemelerle alakalı müjdeyi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi. Bugün açıklama yapan Bakan yanık, beklenilen ödemelerin Nihayet hesapları geçeceğini duyurdu.

Her bir çocuk için yurttaşların banka hesaplarına 1.250 TL ödeme yapılacak. D’ar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için kırtasiye masrafları ve okul masrafları dert olmaktan çıkacak. Bu ödemelerle beraber veliler okul masraflarını rahatça karşılayacak aynı zamanda Birçok değişik ihtiyacını da giderme olanağı bulacak. PTT’den başvuru yaparak sizde anında ödemelerden yararlanabilirsiniz.

Ekonomik problemler yaşam sürdüren ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının okula başlaması ile beraber daha da zor günlerle karşı karşıya geldi. Devlet yönünden sağlanan sosyal yardım ödemeleri ile beraber biraz da olsa okul masraflarını karşılama olanağı bulan ailelere Bugün müjdeli haber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Bakan yanık her bir çocuk için 1250 TL SED ödemesi yapılacağını duyurdu.

Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri yardımıyla bundan sonra ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının tüm okul masrafı ve Kırtasiye masraflarını karşılama imkânı bulacak. Aynı zamanda çocuk başına verilebilecek olan 1250 TL’lik ödeme ile beraber vatandaşlar rahat bir soluk alma olanağın da yakalayacak. Tek sefere mahsus olarak verdiği ödemeler hesaba yatıyor. Peki başvurular nasıl yapılıyor?

ÖDEMELER 15 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bugün yaptığı bildirimde Eylül ayı SED ödemelerinin başladığını duyurdu. Sosyal ve ekonomik destek alan yurttaşların hesaplarına 15 Eylül tarihine kadar ödemeler devam edecek. Aile bütünlüğü korunması

Birgül çocukların aileden koparılması ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için verdiği ödemeler çocuk başına 1.250 TL olarak yatırılıyor. Eylül ayı için bakanlık yönünden gereksinim sahibi ailelere 170 milyon TL’lik destek ayrıldı. Vatandaşlar 15 Eylül tarihine kadar hesaplarından T.C. kimlik numaralarına göre ödemelerini çekebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock